ΖΒΟΛΕ - ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΣΤΣΑΠ (26/10/21, 21:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΖΒΟΛΕ

4 - 1 26-10-21

ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΣΤΣΑΠ

Για τον αγώνα ΖΒΟΛΕ-ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΣΤΣΑΠ γράφει ο Γιώργος Πετρής Ημερομηνία: 11:46 26/10/21

1
2

100% πληρότητα.
Γειτονικό ντέρμπι.
ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Πρώτος γύρος. Μονά ματς. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

Στο πρωτάθλημα βρέθηκε από την κόλαση στον παράδεισο εντός με τη Χέρακλες. Τη γλίτωσε σε 2-3 περιπτώσεις στο δεύτερο, η Χέρακλες έχασε πέναλτι στο 73’, με τη Ζβόλε να κερδίζει και η ίδια πέναλτι στις καθυστερήσεις και να σημειώνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Σταθερά στην Eredivisie τα τελευταία χρόνια, αλλά δεν μπορεί να κάνει τα βήματα που θέλει, αλλά αντίθετα, τα πράγματα γίνονται όλο και χειρότερα. Ειδικά τη φετινή περίοδο η κατάσταση είναι δραματική, καθώς από το ξεκίνημα βρίσκεται στον πάτο της βαθμολογίας και με μεγάλα θέματα στο παιχνίδι της, ειδικά στην επίθεση, όπου σκοράρει με το σταγονόμετρο. Τη σεζόν 2013/14 είχε κατακτήσει το κύπελλο και το βλέπει πάντα σοβαρά.

Πάντα εκτός ο αμυντικός χαφ Κλέμεντ (3/0, 23/2).  Μακροχρόνια τραυματίας ο καλός δεξιός μπακ Φαν Βέρμεσκερκεν (22/0).

Το βλέπει πολύ σοβαρά και θα κατέβει με την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα.

Εξω τα πηγαίνει σούπερ η Ντε Γκράαφστσαπ, μέσα είναι το θέμα. Πέρασε με 2-1 από την έδρα της Φένλο, σε ένα ματς που δεν έπιασε σούπερ απόδοση, αλλά κοίταξε την ουσία και το αποτέλεσμα.

Από τα γνωστά ονόματα αν και βρίσκεται στη δεύτερη κατηγορία, στην οποία έπεσε πριν από τρία χρόνια. Πέρυσι βρισκόταν σε μία από τις δύο προνομιούχες θέσεις και όλα έδειχναν ότι θα κέρδιζε την άνοδο, αλλά αυτοκτόνησε στο φινάλε και στα πλέι οφ στη συνέχεια αποκλείστηκε από τον πρώτο γύρο. Στόχος να καταφέρει ότι δεν συνέβη πέρυσι, αλλά θα κοιτάξει να κάνει κάτι και στο κύπελλο, ειδικά όταν η κλήρωση της έφερε τη Ζβόλε.

Τιμωρημένος από πέρυσι ο μπακ Φαν Χέιρτουμ (11/3).

Ζβόλε

Ντε Γκράαφστσαπ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑΣ 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 - 2020/2021 - 2021/2022 4 - 1 2022/2023 -