ΡΟΝΤΑ - ΝΤΕΝ ΜΠΟΣ (26/10/21, 21:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΡΟΝΤΑ

2 - 1 26-10-21

ΝΤΕΝ ΜΠΟΣ

Για τον αγώνα ΡΟΝΤΑ-ΝΤΕΝ ΜΠΟΣ γράφει ο Γιώργος Πετρής Ημερομηνία: 11:40 26/10/21

1
2

100% πληρότητα.
ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Πρώτος γύρος. Μονά ματς. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

Στο πρωτάθλημα το Σάββατο γνώρισε την ήττα με 2-1 εντός έδρας από τη δυνατή Εμεν. Δεν άξιζε αυτό το αποτέλεσμα, μπορούσε την ισοπαλία, στάθηκε άτυχη.

Μεγάλο όνομα, αλλά οι καταστάσεις ήρθαν έτσι και βρίσκεται για τρία χρόνια στη δεύτερη κατηγορία. Αν και γνωρίζει τα μονοπάτια, δεν μπορεί να σηκώσει ακόμα κεφάλι, πέρυσι ήταν δραματικά αυτά που έζησε, φέτος τα πάει πολύ καλύτερα σε όλους τους τομείς. Στόχος μια θέση στα πλέι οφ ανόδου, αλλά θα κοιτάξει να φτάσει και πιο μακριά στο κύπελλο.

Αναμένεται με την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα, το βλέπει πολύ σοβαρά.

Από τα μικρά ονόματα της δεύτερης κατηγορίας, ταλαιπωρείται εδώ και αρκετά χρόνια από διοικητικά, οικονομικά και μη προβλήματα (από τους οπαδούς της). Δεν υπάρχουν ιδιαίτεροι στόχοι, στο κύπελλο στο παρελθόν έχει πέσει θύμα έκπληξης και αποκλεισμού από ερασιτεχνικές ομάδες.

Σε ένα τρελό ματς η Ντεν Μπος ήρθε 3-3 στην έδρα της Ντόρντρεχτ. Απίστευτη εξέλιξη, με την Ντεν Μπος να κάνει ότι θέλει στο πρώτο μέρος και να προηγείται με 3-0. Διαφορετικό το σκηνικό στην επανάληψη, η Ντόρντρεχτ μείωσε σε 3-2 στο 71’ και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων έφτασε στην ισοφάριση.

Σε ακόμα ένα με γεμάτο απουσιολόγιο.

Ρόντα

Ντεν Μπος

ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑΣ 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 - 2020/2021 - 2021/2022 2 - 1 2022/2023 -