ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ - ΟΥΛΣΑΝ (18/7/18, 14:00)

19:40 28-03-24

1
2

Ισοπαλιών συνέχεια, τρίτη σερί, 0-0 στην Ποχάνγκ. Αλλο ένα πολύ νωθρό μπάσιμο και χαμένο πρώτο ημίχρονο, σώθηκε και από πέναλτι στο 17’. Με την είσοδο του Μαουρίτσιο στο β’ βελτιώθηκε επιθετικά, είχε ευκαιρίες να κλέψει το τρίποντο στο τέλος.

Για την επαναλαμβανόμενη μη χρησιμοποίηση από το ξεκίνημα του Μαουρίτσιο ρωτήθηκε ο Σονγκ Κιουνγκ Σουπ, «το πρόγραμμα είναι βαρύ, χρειάζεται σωστή διαχείριση» η απάντησή του ενώ δεν παρέλειψε να πλέξει το εγκώμιο των νεαρών αμυντικών του.

Τραυματίας ο κίπερ Κιμ Χο Τζουν (6 συμ.), εξέτισε ο αμυντικός Ο Μπέομ Σέοκ (12/0).

Under 2,5 τα 4 τελευταία εντός της.

Δύο χωρίς νίκη, 1-1 στη Σεούλ. Κακό ματς με δύο ομάδες να αλληλοεξουδετερώνονται ουσιαστικά, στην πρώτη της φάση κεφάλι στο ημίωρο, ούτε κατάλαβε πώς ισοφαρίστηκε πριν το ημίχρονο. Σβηστό το β’, ελάχιστες καλές στιγμές.

«Ενας βαθμός στη Σεούλ δεν είναι κακό αποτέλεσμα αν και δεν είμαι 100% ικανοποιημένος με την απόδοσή μας. Αν μου τον έδιναν πάντως πριν το ματς θα τον έπαιρνα» παραδέχτηκε ο Κιμ Ντο Χουν.

Τραυματίας ο αναντικατάστατος μπακ Παρκ Τζου Χο (11/0).

Στα 2-3 γκολ τα 4/5 τελευταία της.