ΟΥΛΣΑΝ - ΝΤΑΕΓΟΥ (22/7/18, 13:00)

23:02 28-03-24

1
2

Πρωταγωνίστρια στο ίσως κορυφαίο ματς στην ιστορία της Κ-Λιγκ, το 3-3 της Γκανγκβόν. Ωραίο παιχνίδι αλλά χωρίς γκολ ως το 82’. Χαμός στη συνέχεια, δύο φορές πίσω στο σκορ, ισοφάρισε και το γύρισε στο 92’, σκοράρει και τέταρτο αλλά ο VAR το ακυρώνει για να δώσει το πέναλτι που ισοφάρισε η αντίπαλος!

Αποσβολωμένος ο Κιμ Ντο Χουν, «τι να πεις για αυτό το ματς, τα είδαμε όλα» ψέλλισε, ενώ δεν εξέφρασε άποψη για τη φάση του τελευταίου λεπτού δηλώνοντας πως έχει «απόλυτη εμπιστοσύνη στο VAR».

Τραυματίας ο μπακ Παρκ Τζου Χο (11/0).

Αμφίσκορα τα 6/7 τελευταία της.

Πρώτη ήττα μετά τη διακοπή, 0-1 στο ντέρμπι με την Ποχάνγκ. Πέρα για πέρα άδικη, δημιούργησε τις πενταπλάσιες ευκαιρίες αλλά νικήθηκε από ένα μακρινό σουτ στο 59’. Προσπάθησε πολύ να ισοφαρίσει, ήταν όμως πολύ άστοχη.

«Η ήττα θα ερχόταν, με λυπεί πολύ όμως ο τρόπος που ήρθε, ήμασταν εξαιρετικοί για ένα ακόμα ματς, θα μπορούσαμε να το είχαμε τελειώσει από το πρώτο ημίχρονο» η άποψη του Αντρέ.

Συμπλήρωσαν κάρτες ο χαφ Χουάνγκ Σουν Μιν (18/1) και ο φορ Σεσίνια (13/1).

Στα 2-3 γκολ τα 6/7 τελευταία εκτός της.