ΝΤΑΕΓΟΥ - ΓΙΕΟΝΜΠΟΥΚ (29/7/18, 13:00)

22:59 28-03-24

1
2

Δεύτερη σερί ήττα, 2-0 στην Ουλσάν. Στο 36’ το 1-0, της έλειψε η φαντασία στη δημιουργία με αποτέλεσμα να προσπαθεί να απειλεί μόνο με μακρινά σουτ. Τίτλοι τέλους στις καθυστερήσεις.

Φιλοξένησε την άσημη Γιονγκ Ιν στο κύπελλο, κέρδισε εύκολα με 4-1.

Το πλάνο του Αντρέ δε λειτούργησε στο έπακρο μεσοβδόμαδα, ο Βραζιλιάνος ξεκίνησε 11άδα με αρκετούς βασικούς με σκοπό να καθαρίσει το ματς από το ημίχρονο και να προβεί σε αλλαγές. Αυτό γιατί η ομάδα του έδειξε εξουθενωμένη στα τελευταία ματς, το 0-0 της ανάπαυλας όμως δεν του το επέτρεψε.

Εξέτισαν ο χαφ Χουάνγκ Σουν Μιν (18/1) και ο φορ Σεσίνια (13/1), δύο τιμωρημένος ο κίπερ Τσο Χιουν Γιου (19 συμ.).

Under 2,5 τα 3/4 τελευταία της.

Το έχει παρακάνει πλέον, 2-0 στη Σανγκγιού, καρέ νικών. Πανεύκολα, σκόραρε δις στο τέλος του ημιχρόνου και το κράτησε χωρίς λαχτάρες.

Στη Γ’ κατηγορίας Μπουσάν για το κύπελλο την Τετάρτη, χαλαρό πέρασμα με 3-1.

Δεν ανακάτεψε όσο αναμενόταν την τράπουλα ο Τσόι Κανγκ Χι, το είπε ξεκάθαρα μάλιστα μετά το ματς πως ένας τίτλος που δεν έχει κερδηθεί από το 2005 είναι στο πάνω ράφι των στόχων.

Τραυματίες οι μπακ Κιμ Τζιν Σου (3/0), Παρκ Γουόν Τζάε (4/0), έχασε το αστέρι της, τον πιο ανερχόμενο χαφ της χώρας Λι Τζάε Σουνγκ (17/4) που έφυγε για τη Χόλσταϊν της Β’ Γερμανίας.

Δεν έχει δεχθεί γκολ στα 9 τελευταία εκτός της.