ΠΟΧΑΝΓΚ - ΓΙΕΟΝΜΠΟΥΚ (15/8/18, 13:00)

12:29 29-03-24

1
2

Λευκή ισοπαλία στη Γιεγιού, δύο αήττητη. Πολύ μέτρια εμφάνιση και ακόμα χειρότερο πρώτο ημίχρονο, σε πίεση στο β’, βγήκε καθαρή και έψαξε το τρίποντο στο τέλος, χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία.

Αλλη μια φορά πάντως που δεν έπεισε με την απόδοσή της, γενικά δεν έχει μπει καλά μετά τη διακοπή, προβλέψιμο το ποδόσφαιρό της και τα περισσότερα θετικά αποτελέσματα έχουν έρθει είτε από την ανυπαρξία των εκάστοτε αντιπάλων είτε από καθαρή τύχη.

Τραυματίας ο εξτρέμ Τζουνγκ Γουόν Τζιν (18/1), με την U23 ο χαφ Λι Τζιν Χιουν (6/1).

Τέλος στη μίνι κρίση, 3-1 την Γκανγκβόν. Πανεύκολη επικράτηση, ισοπέδωσε την αντίπαλο, προβάδισμα μόνο με 1-0 στο ημίχρονο. Το πόδι στο γκάζι και στο β’, έφτασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, χαλάρωσε στο τέλος.

Πολύ σημαντική νίκη από τη στιγμή που ήταν η πρώτη φορά που ένιωσε μια κάποια πίεση φέτος μετά την ήττα από την Γκιεονγκνάμ και τον αποκλεισμό – ντροπή στο κύπελλο. «Τα πράγματα θα ήταν ακόμα καλύτερα αν είχαμε κάνει γκολ περισσότερες από τις πολλές ευκαιρίες που δημιουργήσαμε» τόνισε ο ανικανοποιήτος Τσόι Κανγκ Χι.

Με την U23 ο κίπερ Σονγκ Μπουμ Κέουν (19 συμ.) με το στόπερ Κιμ Μιν Τζάε (13/1) και το χαφ Τζαν Γιουν Χο (5/0). Κάρτες ο χαφ Σον Τζουν Χο (17/1).