ΓΙΕΓΙΟΥ - ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ (23/9/18, 08:00)

09:43 29-03-24

1
2

Σε απελπιστική κατάσταση, έπιασε 13άρι αγώνων χωρίς νίκη πλέον μετά το 4-0 στη Γιεονμπούκ. Είχε δοκάρι στο 0-0 και από εκεί την πήρε η κάτω βόλτα, πίσω με 2-0 στο ημίχρονο παρά το ότι ο κίπερ της έπιασε πέναλτι.

Ολα περιστρέφονται πλέον γύρω από τον τεχνικό Τσο Σουνγκ Χουάν. Ο κόσμος ζητά το κεφάλι του, η διοίκηση δείχνει πάντως πως δε θα προχωρήσει σε απολύσεις, τουλάχιστον όχι πριν το τέλος της σεζόν αφού δε δείχνει διατεθειμένη να μπλέξει με υπηρεσιακούς προπονητές.

Παντελώς άφαντη στο β’. Τραυματίας ο φορ Ρόμπερσον (6/1). Αποχώρησε για τα Εμιράτα και την Αλ Γουάσλ ο διεθνής στόπερ Ο Μπαν Σέοκ (24/1).

Στα 0-1 γκολ τα 3/4 τελευταία εντός της.

Τέσσερα χωρίς τρίποντο, 2-3 από τη Σανγκγιού. Αλλη μια προβληματική εμφάνιση, πίσω νωρίς με πέναλτι, ισοφάρισε όμως γρήγορα ενώ είχε και δοκάρι, δεν πατούσε όμως καλά.

Με μόλις τρεις νίκες από το καλοκαιρινό μπρέικ και μετά έχει κάνει τα εύκολα δύσκολα και οι 8 βαθμοί διαφορά από την προτελευταία Γεονάμ τη βάζουν σχεδόν για τα καλά σε μία μάχη αποφυγής του υποβιβασμού. Το πρόγραμμα άλλωστε δε θα μπορούσε να είναι και πολύ δυσκολότερο αφού μετά τη Γιεγιού αντιμετωπίζει κατά σειρά τις Σουγόν, Γιεονμπούκ, Ποχάνγκ και Ουλσάν, ομάδες δηλαδή της πρώτης πεντάδας.

Δέχτηκε τα άλλα δύο σε ένα δεκάλεπτο στο β’, μείωσε αλλά δεν κατάφερε να πιέσει για την ισοφάριση. Εξέτισε ο μέσος Παρκ Τσανγκ Τζουν (8/0).