ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ - ΝΤΑΛΚΟΥΡΝΤ (19/5/18, 19:00)

19:27 28-03-24

1
2

Με κυνική εμφάνιση και πρωταρχικό σκοπό την αποφυγή της ήττας της βγήκε και πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Γκέτεμποργκ (0-2), πετυχαίνοντας δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη με το ίδιο σκορ. Στο πρώτο μέρος είχε τον έλεγχο κινδυνεύοντας ελάχιστα. Στο δεύτερο ημίχρονο πιέστηκε, αμύνθηκε όπως μπορούσε και στις καθυστερήσεις κόντρα στην ροή του αγώνα κλείδωσε την νίκη.

Μετά την ήττα-σοκ εντός έδρας έδρας από την Τρέλεμποργκ κατάφερε να διώξει όποιες ανησυχίες πήγαν να δημιουργηθούν με τα σπουδαία διπλά σε Έστερσουντ και Γκέτεμποργκ.

Δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα.

Προέρχεται από δυο σερί εκτός έδρας νίκες με το ίδιο σκορ (2-0).

Τέσσερις φορές αγωνίστηκε στο γήπεδό της, καταφέρνοντας να κρατήσει μόλις μια φορά ανέπαφη την εστία της.

Το πάλεψε, αλλά τελικά ηττήθηκε στην Στοκχόλμη από την Τζουργκάρντεν με το οριακό 1-0, εμφάνιση που την αφήνει με ανάμεικτα συναισθήματα. Καλή στο πρώτο ημίχρονο, έφτασε σε αρκετές περιπτώσεις κοντά στο γκολ χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα. Στην επανάληψη υποχώρησε, δέχτηκε πίεση λυγίζοντας στο 55’.

Αδικεί τον ίδιο της τον εαυτό, πληρώνοντας την απειρία της, καθώς παρουσιάζεται ιδιαίτερα ανταγωνιστική, της λείπει όμως το αποτέλεσμα. Τα συνεχή ανεπιτυχή αποτέλεσματα αυξάνουν την απογοήτευση στις τάξεις της.