ΜΠΡΟΜΑΠΟΪΚΑΡΝΑ - ΕΡΕΜΠΡΟ (27/5/18, 18:30)

02:31 30-03-24

1
2

Ένα κακό πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για να της στερήσει βαθμούς στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την επίσης νεοφώτιστη Τρέλεμποργκ. Υποχρεώθηκε στο πρώτο μέρος σε παθητικό ρόλο και μοιραία πήγε στα αποδυτήρια με το εις βάρος της 2-0. Στην επανάληψη πήρε τα ηνία του αγώνα, μείωσε στο 50′ όμως έμεινε εκεί.

Πολλά υποσχόμενη η εμφάνισή της στο δεύτερο ημίχρονο την προηγούμενη αγωνιστική, τονώνει την αυτοπεποίθηση της ομάδας. Καταφέρνει στο γήπεδό της να είναι ανταγωνιστική και να παίρνει αποτελέσματα, γεγονός που είναι αρκετό, τουλάχιστον για την ώρα, να κρατάει σε καλό επίπεδο το κλίμα στα αποδυτήρια.

Δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα.

4/5 no goal στην έδρα της.

Έπειτα από δυο σερί ήττες επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις επικρατώντας της Κάλμαρ (2-1), τονώνοντας και πάλι το ηθικό της. Καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα της αντιπάλου, κόντρα στην ροή βρέθηκε πίσω στο σκορ από πέναλτι (31’), απάντησε άμεσα (39’), σπατάλησε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει το δεύτερο τέρμα στο 87’.

Επανήλθε η ηρεμία στις τάξεις της μετά την εντός έδρας νίκη επί της Κάλμαρ.

Τιμωρημένος ο ηγέτης μέσος Γκέρζιτς (9/0, 1 ασίστ).