ΤΡΟΜΣΝΤΑΛΕΝ - ΣΟΓΚΝΤΑΛ (21/8/19, 19:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΤΡΟΜΣΝΤΑΛΕΝ

0 - 1 21-08-19

ΣΟΓΚΝΤΑΛ

Για τον αγώνα ΤΡΟΜΣΝΤΑΛΕΝ-ΣΟΓΚΝΤΑΛ γράφει ο Θοδωρής Χαρόπουλος Ημερομηνία: 01:51 21/08/19

1
2

Κατώτερη των περιστάσεων, ελάχιστα απειλητική επιθετικά έχασε 2-0 από την Σταρτ απόλυτα δίκαια, σε ματς πάντως από τα προδιαγεγραμμένα ως ήττα, ήττα που δεν απαντά στο ερώτημα, “ξύπνησε ή έκανε μια νίκη… κατά λάθος;”.

Η σωτηρία απέχει 10 βαθμούς, ακόμα κι αν έχουμε 12 ματς και 36 πόντους να παίζονται, η Τρομσντάλεν δεν σώζεται και αυτό το συνειδητοποιούν ολοένα και περισσότεροι στο στρατόπεδό της, εξ ου και δεν βρίσκει πατήματα ακόμα και μετά την πρώτη της νίκη. Συννεφιασμένα τα αποδυτήρια.

Εξέτισε ο μέσος Ρίνγκμπεργκ (16/2). Ουσιαστικά πλήρης.

Έχασε 2-3 από την Ααλεσουντ εντός έδρας, δεν μπόρεσε να ματσάρει τη δύναμη της πρωτοπόρου και παρότι προηγήθηκε (Τότλαντ 8’) βρέθηκε να χάνει 12-3 πριν μειώσει στο τελικό σκορ ο Ανταμς στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σκοράρει και αυτό την σώζει, αφού αμυντικά  μετά την Ράουφος έχει την πλέον ευπαθή γραμμή ανάσχεσης. Μέσα στους στόχους της και παρά ταυτα το κλίμα δεν είναι και ιδανικό. Μια ψύχρα επικρατεί στα αποδυτήρια, ουδέτερη ατμόσφαιρα, όχι κακή πάντως.

Συμπλήρωσε κάρτες και χάνει το ταξίδι στο βορρά ο μέσος Μάνσβερκ (10/0). Δύσκολα θα προλάβει ο επιτελικός χαφ Μπίρκελουντ (11/0).