ΑΪΚ - ΜΠΡΟΜΑΠΟΪΚΑΡΝΑ (22/7/18, 16:00)

20:23 28-03-24

1
2

Πραγματοποίησε ίσως την χειρότερη εμφάνιση της χρονιάς στην έδρα της Σούντσβαλ, ωστόσο κατάφερε να κλέψει την νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα (0-1), αποτέλεσμα που την κολακεύει. Την Πέμπτη αντιμετώπισε την Σάμροκ στα πλαίσια του Γιουρόπα Λιγκ και προκρίθηκε δύσκολα με 1-1 σκορ που διαμορφώθηκε στην παράταση, καθώς το αποτέλεσμα της κανονικής διάρκειας ήταν 0-1.

Ο Νούρλινγκ προκειμένου να ξεκουράσει παίκτες καθώς το πρόγραμμα είναι ιδιαίτερα βαρύ, άφησε έξω τους αναντικατάστατους Γκόιτομ και Ούλσον με την Σάμροκ και παραλίγο να το πληρώσει. Τέλος καλό όλα καλά, με τον κόσμο να δίνει δυναμικό παρόν σε κάθε αγωνιστική και τους παίκτες της ομάδας να αγωνίζονται με μεγάλη αυτοπεποίθηση.

Δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα.

Αναμένεται να κάνει ντεμπούτο ο διεθνής μέσος Σεμπάστιαν Λάρσον όπως και ο Πάνος Δημητράδης που μετά από ένα πέρασμα από την Τουρκία επιστρέφει στην ομάδα που τον ανέδειξε.

Αήττητη στην έδρα της έπειτα από έξι αγωνιστικές με ρεκόρ 4-2-0 και τέρματα 12-4.

4/5 under στα πέντε τελευταία εντός.

Έπειτα από απογοητευτική εμφάνιση γνώρισε δίκαια την ήττα στην έδρα της από την ουραγό Σίριους (0-1) και έτσι παρέμεινε εντός επικίνδυνης ζώνης. Σε κανένα σημείο του αγώνα δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα απειλητική με το γκολ που δέχτηκε στο 60′ να αποδεικνύεται αρκετό για να της στερήσει βαθμούς.

Δεν μπορεί να ξεκολλήσει από την ζώνη του υποβιβασμού και αυτό της προσθέτει άγχος και απογοήτευση.

Μοναδική απώλεια αυτή του Τιμωρημένου ο μέσου και αρχηγού Μάγκνουσον (13/0).

Με διαφορά η χειρότερη εκτός έδρας ομάδα, σε έξι εξόδους μετρά ισάριθμες ήττες με τέρματα 3-17.

5/5 over στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους.