ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ - ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ (23/4/21, 19:45) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ

0 - 2 23-04-21

ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ

Για τον αγώνα ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ-ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ γράφει ο Θοδωρής Χαρόπουλος Ημερομηνία: 05:22 23/04/21

1
2

*** Χωρίς θεατές.

Μετά την πρώτη ήττα 1-0 από τη Σλίγκο (ματς το οποίο κρίθηκε από τρομερό λάθος του τερματοφύλακα ΜακΓκίνλεΐ) η Φιν Χαρπς έμεινε στο —0 με τη Λόνγκφορντ εκτός έδρας. Στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ήταν καλύτερη από την αντίπαλο της αλλά έπεσε πάνω σε καλοκτισμένη άμυνα. Ενώ έχασε και μια δυο πολύ καλές ευκαιρίες για να πάρει το τρίποντο.

“Kαλή μεγάλη επιτυχία ότι κι αν πάρουμε από το παιχνίδι με την Σεντ Πάτρικς” τονίζει ο Ολι Χόργκαν που ξέρει να κρατάει τα “γκέμια” στην ομάδα του και δεν θέλει υπεραισιοδοξίες: “Η αντίπαλος μας έχει άπειρη ποιότητα και πηγαίνει ιδανικά από το ξεκίνημα της χρονιάς”.

Σοβαρό πλήγμα ο μπακ Σέιν ΜακΈλενι (6/0), ενώ δεν υπολογίζεται και ο μέσος Ράιαν Κόνολι. Αμφίβολοι δίνονται οι μέσοι Μπάρι, Τίμλιν και ο έτερος μπακ Μπόιλ (6/0).

Η Σεντ Πάτρικς το 2013 πήρε τον τίτλο τελευταία φορά. Στις πρώτες 6 αγωνιστικές είχε ήδη γνωρίσει δύο ήττες και είχε μαζέψει 12 βαθμούς. Φέτος έχει κάνει μόλις δύο ισοπαλίες στα αντίστοιχα ματς και έχει δύο πόντους παραπάνω. Τελευταίο της ματς η νίκη 1-0 με τη Γουότερφορντ. Προηγήθηκε με τον Μπιρν στο 2’ και το ημίχρονο έληξε 1-0 αντί για 4-0, μια κλάση πάνω οι “αγιοι”. Στην επανάληψη έπεσε ο ρυθμός και δεν έγιναν φάσεις.

“Είναι πολύ σύντομο το διάστημα που πέρασε από τα προηγούμενα ματς, ευτυχως στο ίδιο καζάνι βράζει και η Φιν Χαρπς. Εχουν ξεκινήσει ιδανικά και πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί και καλοί αν θέλουμε βαθμούς” δήλωσε ο Ο’Ντόνελ ενόψει Φιν Χαρπς.

Εκτός μάχης ο νεαρός μπακ Κέλι και ο μέσος ΜακΚλέλαντ (5/0).

Φιν Χαρπς

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σεντ Πάτρικς

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ

Α' ΙΡΛΑΝΔΙΑΣ 2014 - 2015 - 2016 1 - 1, 1 - 2 2017 3 - 1 2018 - 2019 0 - 2, 1 - 2 2020 3 - 2 2021 0 - 2, 3 - 1 2022 0 - 2, 2 - 2 2023 -