ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ - ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ (14/5/21, 21:45) ΣΤΟΙΧΗΜΑ
GOAL BET

ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ

3 - 1 14-05-21

ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ

Για τον αγώνα ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ-ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ γράφει ο Θοδωρής Χαρόπουλος Ημερομηνία: 10:00 14/05/21

1
2

*** Χωρίς κόσμο.

Δεν έδειξε το παραμικρό έλεος στην U19 ομάδα της Γουότερφορντ που έπαιξε αναγκαστικά λόγω χωρίς προπονητή και με όλη την αντρική ομάδα σε καραντίνα λόγω κρουσμάτων covid-19. Στο τελικό 0-7 σκόραραν οι Μάρκι, Μάσεϊ. (X2), Λάιονς (x2), Ντόιλ, Φίλιπς. Φυσικά συμπεράσματα ΔΕΝ βγαίνουν από αυτό το ματς.

Εκμεταλλεύτηκε μέχρι κεραίας ότι της δόθηκε ως πλεονέκτημα και με το 0-7 στη Γουότερφορντ δεν πήρε μόνο το τρίποντο. Αλλά και τεράστια ώθηση για το goal average της, ενόψει πιθανών ισοβαθμιών στο φινάλε. Επικρίθηκε σημαντικά πάντως για την απόφαση της να διασύρει την πιτσιρικαρία της αντιπάλου.

Χωρίς νέα προβλήματα. Αποχώρησε ο Τουάιτ που αναμενόταν να έχει ρόλο, όμως δεν πήρε χρόνο και αυτό τον απογοήτευσε και ζήτησε να αποχωρήσει. Εκτός ο τραυματίας μέσος Χιουζ.

Προηγήθηκε με γκολάρα Φόρεστερ στο ντέρμπι, αλλά η καλύτερη Σάμροκ το γύρισε δίκαια έστω στο φινάλε. Πρώτη ήττα για τη Σεντ Πάτρικς που πάντως δεν συνοδεύτηκε με απογοητευτική εμφάνιση, τουναντίον. Σκόραρε ο Κρις Φόρεστερ (4’).

Ο τρόπος με τον οποίο ήρθε η ήττα από την Σάμροκ, αξιοπρεπέστατη απόδοση και το γκολ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, διατήρησε το κλίμα σε πολύ καλά επίπεδα. “Δεν πήραμε θετικό αποτέλεσμα, αλλά νομίζω πως ειδικά στο β΄μέρος κάναμε καλά ότι θέλαμε να κάνουμε το γήπεδο. Ηταν ατυχές που δεχτήκαμε γκολ σε αυτό το σημείο του αγώνα. Κρατάμε τα θετικά και δεν ήταν λίγα” υπογράμμισε ο κόουτς Ο’Ντόνελ.

Εκτός ο νεαρός μπακ Κίαν Κέλι.

Ντρόχεντα

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σεντ Πάτρικς

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ

Α' ΙΡΛΑΝΔΙΑΣ 2014 2 - 3, 0 - 4 2015 0 - 2 2016 - 2017 0 - 1, 2 - 0 2018 - 2019 - 2020 - 2021 3 - 1, 0 - 1 2022 0 - 4, 0 - 2 2023 1 - 3, 2 - 1