ΜΠΡΙΣΤΟΛ Ρ. - ΜΠΑΡΝΕΤ (21/11/18, 21:45)

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

1 - 2 21-11-18

ΜΠΑΡΝΕΤ

Για τον αγώνα ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ-ΜΠΑΡΝΕΤ γράφει ο Αντώνης Τσούτης Ημερομηνία: 10:23 21/11/18

1
2

*** Η ομάδα που θα προκριθεί θα υποδεχθεί τη Στόκπορτ.

Δεν λέει να βγει από τους μπελάδες, εντός 1-2 από τη Σκάνθορπ. Σκληρό αποτέλεσμα, με επιθετικό προσανατολισμό από την αρχή, κόντρα στη ροή το 0-1 (15′), έκανε φάσεις και ισοφάρισε σωστά στο 45′. Μοτίβο που δεν άλλαξε ιδιαίτερα στο β’, χαμένο πέναλτι στο  75′ (επέμβαση), στην εξέλιξη της φάσης το καθοριστικό 1-2.

Δίκαιο το 1-1 που πήρε στο πρώτο ματς στο Μπάρνετ σε ένα πολύ ανοιχτό 90λεπτο στο οποίο έπαιζε με 10 από το 6ο λεπτό.

«Εχω αρρωστήσει να επαναλαμβάνω πως αυτοκτονούμε, χάνουμε παιχνίδια που βάσει ευκαιριών έπρεπε να είναι άνετες νίκες. Δεν ωφελεί να σκύψουμε τα κεφάλια ή να αισθανόμαστε λυπημένοι για τους εαυτούς μας, ξέρουμε πως βρισκόμαστε σε μια μάχη παραμονής. Τώρα υπάρχει ένα ματς κυπέλλου μπροστά μας, θέλω να το κερδίσουμε για πολλούς λόγους, δεν υπάρχει περίπτωση να το δούμε πιο χαλαρά» δηλώνει ο Κλαρκ.

Θα επανελεγχθούν ο μπακ/μέσος Κέλι (8/0) και ο στόπερ Μπρόντμπεντ (7/0). Εκτίει 3η ο χαφ Σινκλέρ (8/0). Απουσίαζε με την εθνική Ουαλίας ο σημαντικός στόπερ Λόκιερ (13/2), δεν προλαβαίνει το σημερινό.

Μετά από δυο εντός  έδρας κατραπακιές, ξαναπήρε τα ίσια της με το 3-1 στην έδρα της Χάρτλπουλ στο κυριακάτικο. Δύσκολο ξεκίνημα στο οποίο δεν απέφυγε το κυνήγι στο σκορ (10′), απέφυγε τα χειρότερα και χτύπησε σε ένα… τρελό 2λεπτο (1-1/24′, 2-1/25′), έβγαλε εξαιρετική  πειθαρχία στο υπόλοιπο και ειδικά σε μια πίεση στο β’, το 3-1στις καθυστερήσεις.

Εμπειρος και φουλ ρεαλιστής ο Τζον Στιλ, παραδέχεται πως η ομάδα του έχει το χάντικαπ σε ότι αφορά το κομμάτι της εμπειρίας σε ότι αφορά το αποψινό, θεωρεί όμως πως «το ταλέντο και η τρομερή διάθεση εξισορροπούν την κατάσταση και αυτά τα δύο θα είναι τα μεγάλα μας όπλα στο Μπρίστολ».

Στο Χάρτλπουλ έγινε αλλαγή ο δανεικός φορ Ντουκού (4/3, πέτυχε 2 γκολ στο κυριακάτικο), σύμφωνα με τον Στιλ είναι ΟΚ. Πάγια εκτός πλάνων ο φορ Μπάραμ (12/2) και ο εξτρέμ/φορ Μέισον-Κλαρκ (14/0, 10 αλλ.).