ΚΕΜΠΡΙΤΖ - ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ (02/10/18, 21:45)

09:59 29-03-24

1
2

4-2 από τη Νιούπορτ, τέταρτο χωρίς νίκη. Ιδανικό ξεκίνημα στο α’, 0-2 πριν το 30’ ( ( 0-1/4’, 0-2/ 21’ ) , χαζό πέναλτι στο τέλος του και 1-2. Έμεινε στα αποδυτήρια στο β’ ( 2-2/49’, 3-2/60’, 4-2/63’ ).

Απογοητευμένος και εκνευρισμένος ο Νταν με την αντίδραση των παιχτών του μετά το 0-2. Στάθηκε κυρίως στη μείωση του σκορ πριν το ημίχρονο, ενώ χαρακτήρισε την εμφάνιση του δεύτερου μέρους ως τη χειρότερη εμπειρία του στο ποδόσφαιρο, μετά τη μέρα που κρέμασε τα παπούτσια του.

Συνεχίζει εκτός ο εξτρέμ Ντάνκ (3/0, 2αλλ), εξέτισε και επιστρέφει ο σημαντικός μέσος Ντίγκαν (9/1).

Επέστρεψε στο αγαπημένο της σκορ, 1-1 στο Μάκλσφιλντ. Δεν μπήκε καλά στο α’, τυχερή που πήγε με το 0-0 στα αποδυτήρια. Νωρίς στο β’ το 0-1(48’), δεν κράτησε πολύ η χαρά της (1-1/55’), πάνω κάτω η μπάλα στη συνέχεια, το σκορ δεν άλλαξε.

« Είμαστε πολύ τυχεροί που φύγαμε με τον βαθμό, έκανα αλλαγές στο ημίχρονο επειδή δεν μου άρεσε αυτό που έβλεπα.Δεν θέλω να ακούω δικαιολογίες από τους παίχτες μου, το γκολ που δεχθήκαμε ίσως ήταν οφσάιντ, έπρεπε όμως να αμυνθούμε καλύτερα», ειλικρινής ο Κούπερ

Επιστρέφει από τιμωρία ο σημαντικός στόπερ Ρόσον ( 7/0).