ΣΑΟ ΜΠΕΝΤΟ - ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ (24/11/18, 21:00)

ΣΑΟ ΜΠΕΝΤΟ

2 - 2 24-11-18

ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ

Για τον αγώνα ΣΑΟ ΜΠΕΝΤΟ-ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ γράφει ο Άκης Αχλατλής Ημερομηνία: 13:53 24/11/18

1
2

*** Αδιάφορο βαθμολογικά.

Δεν είχε και πολύ κέφι στην Γκοϊάνια όπου ηττήθηκε 1-0 (25’) από την Ατλέτικο. Με δέκα από το 31’, γλίτωσε πολλάκις το δεύτερο καταδικαστικό γκολ. Παρότι έμεινε μέσα στο παιχνίδι μέχρι τέλους λόγω αστοχίας της αντιπάλου, δεν είχε τις δυνάμεις για να βγάλει μία σημαντική ευκαιρία και να πει ότι άγγιξε την ισοφάριση.

Ο τεχνικός Μαρκίνιος Σάντος ζήτησε μία νίκη για τον κόσμο στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της σεζόν. Ηδη βγήκε το πρόγραμμα για το πρωτάθλημα Παουλίστα 2019 και μετά το τέλος της Σέριε Β, μπορεί οι παίκτες να αρχίσουν τις διακοπές τους όμως τόσο ο Μαρκίνιος Σάντος όσο και η διοίκηση θα αρχίσουν τον προγραμματισμό για την επόμενη σεζόν, καθώς πρεμιέρα στο 2019 είναι στις 20 Ιανουαρίου με αντίπαλο την Μποταφόγκο-SP.

Τιμωρημένος ο μεσοεπιθετικός Ρόνι (13/0, 2 ασ.).

Με το εντός έδρας 2-2 (1-0/1’, 1-1/66’, 1-2/24’, 2-2/45’) κόντρα στην Κρισιούμα μπήκε και ο επίλογος στο όνειρο της ανόδου. Εχει μόλις 14 νίκες και ότι κάνουν CSA, Πόντε Πρέτα δεν μπορεί να τις προσπεράσει. Ανοιχτό ματς, ειδικά μέχρι το ημίχρονο. Στην επανάληψη την κατάπιε το άγχος, ειδικά μετά το 65’ όπου και ο κόσμος είχε αρχίσει πάλι να γκρινιάζει.

Γνώριμη εικόνα για εντός έδρας παιχνίδι της, όπου ήταν και η αχίλλειος πτέρνα της φέτος. Αμφίβολο το μέλλον του τεχνικού Εμερσον Μαρία που δήλωσε ότι η ομάδα είναι στο σωστό δρόμο ενώ ευχαρίστησε και τον κόσμο για την στήριξη όλη τη σεζόν. Λογικά δεν πρόκειται να συνεχίσει μετά από ενάμιση χρόνο στον πάγκο της και η Βίλα Νόβα θα κοιτάξει να αλλάξει σελίδα.

Τιμωρημένος ο γκολκίπερ Ραφαέλ Σάντος (10/0).