ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ - ΜΟΝΤΣΑ (2/3/21, 18:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ
HOT MATCH

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ

2 - 2 02-03-21

ΜΟΝΤΣΑ

Για τον αγώνα ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ-ΜΟΝΤΣΑ γράφει ο Γιάννης Γιαννούλας Ημερομηνία: 02:05 02/03/21

1
2

***Χωρίς θεατές.

Κατάρρευση στο 4-0 από την Κρεμονέζε, ύστερα από κακή εμφάνιση. Εχανε από το 10’, κατόπιν είχε δύο δοκάρια από στημένες φάσεις, όμως δέχτηκε άλλα τρία γκολ σαν σε προπόνηση, από το 42’ ως το 57’. Ειδικά τα δύο πρώτα ήταν «κωμικά», με την άμυνα στη σέντρα και τους σκόρερ της Κρεμονέζε να φτάνουν σαν σε προπόνηση στην περιοχή.

Πλέον το μέλλον του Αλεσάντρο Νέστα είναι αβέβαιο, ο ίδιος έθεσε εαυτόν στη διάθεση της διοίκησης: «Θα αποδεχτώ όποια απόφαση παρθεί από τη διοίκηση», ανέφερε μεταξύ άλλων, προσθέτοντας ασφαλώς ότι δεν παραιτείται. Η κατάσταση στη Φροζινόνε δεν είναι η καλύτερη, στα 12 τελευταία έχει μόλις μία νίκη και πιθανώς αν δεν υπήρχε η εμβόλιμη αγωνιστική ο Νέστα θα είχε αποτελέσει παρελθόν, στο προσκήνιο ήρθαν επαφές της διοίκησης με τον Αουρέλιο Αντρεατσόλι.

Τιμωρημένοι ο στόπερ/κάπτεν Μπριγκέντι (20/1) και οι βασικοί χαφ Ροντέν (21/2), Κάστανος (23/2). Επανέρχονται διαθέσιμοι ο εξτρέμ Μίλικο (2/0, 3/0 Τορίνο) και ο μπακ/στόπερ Ντ’ Ελία (9/0).

Στα 8 τελευταία εναλλάσσει Under 2,5 με Over 2,5. Θεωρητικά τώρα η σειρά του Under 2,5.

Μια πολύ κακή εμφάνιση στο 0-0 με την Τσιταντέλα, διατηρείται δεύτερη στο πρωτάθλημα των ισοπαλιών. Προβληματική η εικόνα, πολύ αργή στις κινήσεις της, μόνο με τον Μότα Καρβάλιο προσπάθησε να παίξει πιο γρήγορα, Μία ευκαιρία είχε στα μέσα του β’ ημιχρόνου με τον Μπαλοτέλι, νωρίτερα στο πρώτο ημίχρονο δε μέτρησε κακώς γκολ της Τσιταντέλα.

Η Μόντσα απογοήτευσε και πάλι με τη δημιουργική της ικανότητα, δεν έκανε ευκαιρίες και το 0-0 πολύ της έπεσε. Είχε και την κλασική διαιτητική αβάντα, φυσικά ο Κρίστιαν Μπρόκι προσπάθησε να προστατεύσει την ομάδα του: «Αυτά είναι αστεία παράπονα, εμείς ποτέ δεν μιλάμε όταν υπάρχουν διαιτητικές αποφάσεις εις βάρος μας».

Η Μόντσα κρατάει τη δεύτερη θέση, στο…  κόλπο τελευταία έχει μπει και το αφεντικό Σίλβιο Μπερλουσκόνι, που έκανε… ντου στα αποδυτήρια στο ημίχρονο του αγώνα με την Τσιταντέλα και ζήτησε από τους παίκτες να είναι πιο επιθετικοί και να σουτάρουν περισσότερο. Με την παραίνεσή του μάλλον να πέφτει  στον κάλαθο των αχρήστων.

Στο αγωνιστικό σκέλος χάνει τέταρτο ο σταρ επιθετικός Μπόατενγκ (18/5) ενώ τέθηκε νοκ-άουτ ο Μπαλοτέλι (5/2), δεν μπορεί να αντέξει δεύτερο παιχνίδι σε τρεις ημέρες. Για προληπτικούς λόγους έμεινε εκτός και ο αναπληρωματικός στόπερ Πιρόλα (3/0) ενώ γυρίζουν διαθέσιμοι ο βασικός φορ Γκίτκιερ (18/4) και ο βασικός στόπερ Μπετέλα (14/2).

6/7 τελευταία Under 2,5.

Φροζινόνε

Μόντσα

Β' ΙΤΑΛΙΑΣ 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 - 2020/2021 2 - 2 2021/2022 4 - 1 2022/2023 -