ΣΑΓΚΑΝ ΤΟΣΟΥ - ΒΙΣΕΛ ΚΟΜΠΕ (23/8/19, 13:30)

ΣΑΓΚΑΝ ΤΟΣΟΥ

1 - 6 23-08-19

ΒΙΣΕΛ ΚΟΜΠΕ

Για τον αγώνα ΣΑΓΚΑΝ ΤΟΣΟΥ-ΒΙΣΕΛ ΚΟΜΠΕ γράφει ο Match Money Ημερομηνία: 19:01 22/08/19

1
2

Με ανεβασμένη ψυχολογία παρουσιάστηκε στην έδρα της Σόναν μετά τη νίκη επί της Τσερέζο. Απίστευτα δυνατό ξεκίνημα με καλές φάσεις, δοκάρι και δυο γκολ (25’,41’). Δέχτηκε τη μείωση στο 43’ και αυτό έδωσε ώθηση στο ψυχολογικό κομμάτι των γηπεδούχων οι οποίοι ισοφάρισαν στο 57’. Παρ’ όλα αυτά δεν την πήρε από κάτω, ούτε τα παράτησε και στις καθυστερήσεις σφράγισε ένα σπουδαίο τρίποντο, το δεύτερο συνεχόμενο.

Τελευταίο ματς του σούπερ σταρ Τόρες και μάλιστα θα είναι κόντρα στην ομάδα του Ινιέστα και του Βίγια, δηλαδή με εκείνους που μεγαλούργησε στην εθνική ομάδα της Ισπανίας και αποτέλεσαν μια από τις κορυφαίες συνθέσεις όλων των εποχών για τη «Φούρια ρόχα». Προφανώς και θα θελήσει να βοηθήσει την ομάδα του να φτάσει σε ένα τρίποντο, η οποία Τόσου βέβαια βρίσκεται σε τρομερή ψυχολογική κατάσταση μετά τις δυο σπουδαίες νίκες στις καθυστερήσεις που τη βοήθησαν να φύγει από τα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Παραμένει τραυματίας ο μπακ Φουτζίτα (8/0).

Σημαντική η βοήθεια του Βερμάλεν στο αμυντικό παιχνίδι αλλά και το γεγονός ότι ο κόουτς Φινκ έχει αλλάξει το σύστημα σε 3-4-3 και έτσι για πρώτη φορά ύστερα από επτά συνεχόμενα ματς δεν δέχτηκε γκολ. Επιθετικά και παρά την απώλεια του Βίγια, όπως πάντα ήταν απολαυστική και λίγο ήταν το 3-0 που έφτασε κόντρα στην Ουράβα εντός.

Εδειξε σημάδια ζωής και ότι ξύπνησε στο τελευταίο ματς, ωστόσο ξύπνησε πάρα πολύ αργά καθώς με πιθανή ήττα τώρα από την Τόσου θα βρεθεί στη ζώνη των πλέι άουτ, συνεπώς αυτό εδώ αποτελεί ένα πάρα πολύ κομβικό ματς. Ελπίζει να δώσει συνέχεια στις καλές εμφανίσεις αλλά και να πάρει επιπλέον ώθηση από την επιστροφή του Βίγια στην αρχική ενδεκάδα.

Επιστρέφει από τραυματισμό ο σούπερ σταρ Βίγια (18/10), μοναδικός απών ο φορ Ποντόλσκι (8/2) που ωστόσο έχει μπει και εκείνος σε στάδιο αποθεραπείας.

Σαγκάν Τοσού

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Βίσελ Κόμπε

Α' ΙΑΠΩΝΙΑΣ 2014 2 - 1 2015 1 - 1 2016 0 - 0 2017 1 - 0 2018 1 - 1 2019 1 - 6 2020 0 - 1 2021 0 - 2 2022 0 - 2 2023 0 - 1