ΑΚΙΣΑΡ - ΜΠΟΥΡΣΑΣΠΟΡ (25/11/18, 15:00)

ΑΚΙΣΑΡ

2 - 4 25-11-18

ΜΠΟΥΡΣΑΣΠΟΡ

Για τον αγώνα ΑΚΙΣΑΡ-ΜΠΟΥΡΣΑΣΠΟΡ γράφει ο Πάνος Ζάρρας Ημερομηνία: 06:16 25/11/18

1
2

Ήταν αποτελεσματική και κατάφερε να φύγει με το τρίποντο από την έδρα της Ανταλιασπόρ, επικρατώντας με 2-1. Η αντίπαλος της είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού από το ξεκίνημα και δημιούργησε επικίνδυνες ευκαιρίες. Ήταν, όμως, η ίδια, που άνοιξε το σκορ στο 66’. Συνέχισε να πιέζεται και να απειλείται και στο 87’ δέχθηκε την ισοφάριση. Στα λίγα λεπτά που απέμεναν, εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι η αντίπαλος της ανοίχτηκε αρκετά, ψάχνοντας την ανατροπή και σκόραρε εκ νέου στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, παίρνοντας τη νίκη.

Μετρά τρία συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς ήττα και η αλλαγή του κλίματος ήταν κάτι παραπάνω από εμφανής στην διάρκεια της διακοπής. Ο Αρσλάν, που είχε αναλάβει πρόσφατα τα ηνία της, σε δηλώσεις του υποστήριξε πως το μίνι σερί που τρέχει η ομάδα του, είναι κάτι που περίμενε ο ίδιος, αφού θεωρεί πως έχει δυνατότητες, που δεν έχει δείξει ακόμη. Την Πέμπτη φιλοξενείται από την Κράσνονταρ για το Γιουρόπα Λιγκ, σε ένα παιχνίδι διαδικαστικού χαρακτήρα, αφού έχει ήδη αποκλειστεί από την συνέχεια της διοργάνωσης.

Απόντες οι αμυντικοί Γιουμλού (10/2) και Νούνκεου (4/0), ο μέσος Ρεγκατέν (7/1) και ο επιθετικός Μπόκιλα (0/0).

ΠΙΘΑΝΗ ΕΝΔΕΚΑΔΑ (4-2-3-1): Οζτούρκ – Λόπες, Οσμανπασά, Σισόκο, Βουράλ – Τσεβικέρ, Σερζίνιο – Αγίκ, Ζοσουέ, Μπαρμπόσα – Σελέζνιοφ

Αήττητη στα πέντε από τα έξι φετινά εντός έδρας παιχνίδια της.

Αναποτελεσματική στην τελική προσπάθεια, ηττήθηκε με 2-1 από την Κασίμπασα εντός έδρας. Η αντίπαλος της ξεκίνησε καλύτερα το ματς και προηγήθηκε στο 22’. Η απάντηση της, όμως, ήρθε τέσσερα λεπτά αργότερα, ενώ στην συνέχεια έχασε μερικές πολύ καλές ευκαιρίες για να κάνει την ανατροπή. Η Κασίμπασα, όμως, προηγήθηκε εκ νέου στο 48’ με πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ. Στα λεπτά που απέμεναν, προσπάθησε να μπει ξανά στο ματς, αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

Η ήττα από την Κασίμπασα σταμάτησε το αήττητο σερί της στα τέσσερα ματς. Παραμένει, πάντως, κοντά στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας και θέλει βαθμούς για να μην μπλέξει σε περιπέτειες. Τις τελευταίες ημέρες, έγινε γνωστό πως της επιβλήθηκε απαγόρευση μεταγραφών, κάτι που προκάλεσε απογοήτευση, καθώς κινούταν για την μεταγραφική της ενίσχυση. Σε φιλικό στην διάρκεια της διακοπής, επιβλήθηκε της Μπαλικεσιρσπόρ με 2-0.

Απών ο τιμωρημένος μέσος Αλάνο (12/1). Εκτός λόγω τραυματισμού ο μέσος Κέμπο-Εκόκο (2/0) και ο επιθετικός Σακχό (8/2).

ΠΙΘΑΝΗ ΕΝΔΕΚΑΔΑ (4-2-3-1): Κοτσούκ – Γιαρντίμτσι, Ερσόι, Τσεζτού, Μεράς – Μπατζί, Σέχου – Τορούν, Σαϊβέτ, Λατοβλέβιτσι – Στάνκου

Χωρίς νίκη στα τελευταία οκτώ εκτός έδρας παιχνίδια της.

Μετρά πέντε Under 2.5 γκολ στα ισάριθμα πιο πρόσφατα ματς μακριά από το γήπεδό της.

Ακισάρ

ΟΛΑ

Μπούρσασπορ

ΟΛΑ ΚΥΠΕΛΛΟ

Α' ΤΟΥΡΚΙΑΣ 2013/2014 2 - 1 2014/2015 0 - 1 2015/2016 3 - 1 2016/2017 5 - 1 2017/2018 1 - 0 2018/2019 2 - 4 2019/2020 - 2020/2021 - 2021/2022 - 2022/2023 -
Β' ΤΟΥΡΚΙΑΣ 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 0 - 1 2020/2021 2 - 1 2021/2022 - 2022/2023 -