ΑΡΜΙΝΙΑ ΜΠ. - ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ (15/5/21, 16:30) ΣΤΟΙΧΗΜΑ
GOAL BET

ΑΡΜΙΝΙΑ

1 - 1 15-05-21

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ

Για τον αγώνα ΑΡΜΙΝΙΑ-ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ γράφει ο Ανέστης Ζαχαράκης Ημερομηνία: 08:53 15/05/21

1
2

Η Αρμίνια άφησε γρήγορα πίσω της την κάκιστη εμφάνιση με την Γκλάντμπαχ, όπου έχασε με 5-0. Ηταν συμπαγής στο Βερολίνο και πήρε δίκαια το 0-0 από τη Χέρτα.

Η αντίπαλος είχε την καλύτερη ευκαιρία με δοκάρι στο 34’, όμως στο πρώτο μέρος ήταν κι αυτή απειλητική. Προσεκτικές και οι δύο στην επανάληψη, συμβιβάστηκαν με τον βαθμό.

3-3-3 ο απολογισμός της σε εννιά ματς με τον Κράμερ στον πάγκο.

Τελικός παραμονής για την Αρμίνια το ματς με την αδιάφορη Χοφενχάιμ. Στα θετικά ότι έχει απέναντί της έναν αδιάφορο βαθμολογικά αντίπαλο, στα αρνητικά ότι υστερεί αισθητά σε πιθανές ισοβαθμίες με Βέρντερ, Αουγκσμπουργκ ή Χέρτα. Την τελευταία αγωνιστική παίζει στη Στουτγάρδη.

Ο Φρανκ Κράμερ ήταν για μία διετία τεχνικός στη Β’ ομάδα της Χοφενχάιμ και υπηρεσιακός στην πρώτη για δύο ματς το 2012, επομένως στη Χόφε τον ξέρουν και τους ξέρει.

Εξέτισε ο μπακ Ντε Μεντίνα (15/0, 8 αλλ.), άρα θα κατέβει πλήρης.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-2-3-1): Ορτέγκα – Μπρούνερ, Πίπερ, Νίλσον, Λουκόκι – Πριτλ, Μάιερ – Οκουγκάβα, Ντόαν, Φογκλζάμερ – Κλος.

Ο Κράμερ έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση στο Βερολίνο άρα μάλλον θα πάει με την ίδια ενδεκάδα και κόντρα στη Χοφενχάιμ.

8/10 under 2,5 στις τελευταίες αγωνιστικές.

10/11 Ν/G στα τελευταία παιχνίδια της εντός έδρας.

Η Χοφενχάιμ διανύει το καλύτερό της σερί (2-3-0) φέτος στο πρωτάθλημα.

Εδωσε δικαιώματα στη Σάλκε στο πρώτο μέρος (0-2), ωστόσο στην επανάληψη βγήκε αποφασισμένη να το γυρίσει, έβαλε τέσσερα γκολ σε 17 λεπτά (47’-64’) κι έφτασε τελικά εύκολα στη νίκη με 4-2.

Η Χοφενχάιμ θα κλείσει τη σεζόν χωρίς βαθμολογικά άγχη. Περισσότερο θα δει ως ευκαιρία για δοκιμές εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου τα δύο ματς που απομένουν με Αρμίνια και Χέρτα.

Αρκετά προβλήματα. Νοκ άουτ ο ηγετικός γκολκίπερ Μπάουμαν (31/0), ο βασικός στόπερ Ρίτσαρντς (11/0) και ο καλός μεσοεπιθετικός Μπαουμγκάρτνερ (31/6).

Παραμένουν εκτός ο φορ Νταμπούρ (22/4, 11 αλλ.) και ο στόπερ Νορντβάιτ (12/0, 6 αλλ.).

Τέσσερις μακροχρόνιοι απόντες (Χίμπνερ, Σταφυλίδης, Γκάιγκερ, Μπίτσακσιτς).

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-2-3-1): Πέντκε – Καντεράμπεκ, Πος, Ακπουγκούμα, Σεσενιόν – Σαμασέκου, Γκρίλιτς – Σκοβ, Κράμαριτς, Ανταμιάν – Μπεμπού.

Ο έμπειρος Πέντκε θα καλύψει το κενό του Μπάουμαν στον άσο. Μάλλον ο Ανταμιάν θα παίξει στη θέση του Μπαουμγκάρτνερ. Θέση διεκδικούν επίσης ο χαφ Ρούντι και ο στόπερ Φογκτ.

Άλλο ένα τέρμα θέλει ο Κράμαριτς για να κάνει ρεκόρ συλλόγου με 19 σε μία σεζόν. Την προηγούμενη αγωνιστική ισοφάρισε το ρεκόρ του Ιμπίσεβιτς (18 γκολ).

Χωρίς νίκη εκτός έδρας επτά ματς (0-4-3).

Αρμίνια

Χοφενχάιμ

Α' ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 - 2020/2021 1 - 1 2021/2022 0 - 0 2022/2023 -