ΓΚΟΥΙΖΟΥ - ΧΕΝΑΝ (28/7/18, 14:35)

11:00 29-03-24

1
2

Πρώτος πόντος επί Πετρέσκου, 1-1 στην Γκουανγκτζού με τη ΡΦ, θα μπορούσε να είναι τρεις αν δεν είχε ισοφαριστεί στις καθυστερήσεις σε στημένο.

Κυπελλικές υποχρεώσεις την Τετάρτη, φιλοξενήθηκε από τη Σαντόνγκ για τη φάση των 8, έχασε εύκολα με 3-0 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια.

Μερικό ροτέισον από τον Πετρέσκου μεσοβδόμαδα, πολύ μικρότερο από ότι αναμενόταν, δεν έδειξε πάντως να το πιστεύει ιδιαίτερα με τους παίκτες να έχουν περισσότερο το μυαλό στη Χενάν.

Κάρτες ο χαφ Χαν Γιουνλόνγκ (12/1).

Ματσάρα στο χωράφι της, 2-2 με τη Σενχούα. Σκληρό και όχι πολύ τεχνικό ματς, παράδοξο το πώς σημειώθηκαν τόσα γκολ, δύο φορές πίσω στο σκορ, μία σε κάθε ημίχρονο, έβγαλε τρομερό πάθος όμως και βρήκε ισάριθμες απαντήσεις.

Εχουν αλλάξει τα κόζια από τη στιγμή που ανέλαβε ο Τσανγκ, μια ομάδα σφιχτή με πρόβλημα στην επίθεση όταν ανέλαβε ο Κορεάτης πριν τη διακοπή, πολύ πιο επιθετική τώρα αλλά και με θεματάκια στην άμυνα, θεματάκια που δεν υπήρχαν πριν.