HOT MATCH

ΕΣΤΕΡ

0 - 2 21-07-19

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Για τον αγώνα ΕΣΤΕΡ-ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 03:40 21/07/19

1
2

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι, γνώρισε νέα ήττα (0-2) στο Γκέτεμποργκ από την Εργκριτε δεχόμενη δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, έπειτα από απογοητευτική εμφάνιση.

Σε κανένα σημείο του αγώνα δεν μπόρεσε να ελέγξει τον αγώνα, σφιχτή καθόλη την διάρκεια μπήκε με σκοπό να κλέψει αποτέλεσμα, δέχτηκε σχετική πίεση, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο λυγίζοντας στο τέλος δυο φορές.

Οι αντιδράσεις του κόσμου είναι έντονες προς το πρόσωπο του τεχνικού της, Κρίστιαν Γιέρντλερ, όμως η διοίκηση πριν την διακοπή έκανε δημόσια γνωστό πως στηρίζει την προσπάθειά του και πως δεν τίθεται θέμα αντικατάστασης. Η πορεία και μετά την διακοπή συνεχίζει να είναι απογοητευτική και το βάρος στις πλάτες του μεγαλώνει επικίνδυνα.

Τιμωρημένος ο βασικός μέσος Ντροτ (13/0).

Κατώτερη των περιστάσεων υποδεχόμενη την Συριάνσκα, ηττήθηκε με 1-2 γνωρίζοντας την τρίτη σερί ήττα. Πολλά τα αμυντικά κενά. Στο 22’ έμεινε πίσω με πέναλτι, πίεσε, ισοφάρισε στο 58’ και στην κόντρα τιμωρήθηκε στο 73’. Προσπάθησε να σώσει την παρτίδα δίχως αποτέλεσμα.

Παρότι ο πήχης είναι ψηλά και η ομάδα είναι καλά οικονομικά, ο Σβερντ δείχνει ανήμπορος να την μετατρέψει σε ανταγωνιστικό σύνολο που θα διεκδικήσει με αξιώσεις την άμεση επιστροφή της στην Αλσβένσκαν. Πλέον βρίσκεται μόλις δυο βαθμούς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη και η πίεση για θετικά αποτελέσματα είναι αυξημένη.