ΦΑΛΚΕΝΜΠΕΡΓΚ - ΒΑΣΑΛΟΥΝΤ (23/5/21, 16:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΦΑΛΚΕΝΜΠΕΡΓΚ

0 - 3 23-05-21

ΒΑΣΑΛΟΥΝΤ

Για τον αγώνα ΦΑΛΚΕΝΜΠΕΡΓΚ-ΒΑΣΑΛΟΥΝΤ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 03:27 23/05/21

1
2

Νέα, απρόσμενη ήττα στην έδρα της νεοφώτιστης Λαντσκρούνα με 1-2 σκορ. Παρότι προηγήθηκε, πιέστηκε στο δεύτερο, ισοφαρίστηκε, αγχώθηκε και το πλήρωσε γνωρίζοντας την ήττα.

«Δυο ομάδες που χρειάζονται το τρίποντο, βρισκόμενες σε λάθης θέσεις στην βαθμολογία. Περιμένω ένα δύσκολο ματς, μια σκληρή μάχη. Το κλειδί είναι να τολμήσουμε να κάνουμε το παιχνίδι μας, πρέπει να παλέψουμε, να μην διστάσουμε να επιτεθούμε για να μπορέσουμε να κερδίσουμε» είπε ο Εκλουντ.

Τιμωρημένος ο μέσος Αντριαν (5/0), εκτός παραμένουν ο αναντικατάστατος στόπερ Κάρλσον (5/1), ο εναλλακτικός μέσος Ντολ (2/0), ο χαφ Νίλσον (4/0) και ο χαφ Σέντερστρεμ (5/0).

Με δυο πρόσωπα στο Σούντσβαλ στην ήττα με 2-3. Τραγικό πρώτο ημίχρονο, το γρήγορο γκολ την αποσυντόνισε, στις επόμενες δυο φάσεις δέχτηκε ισάριθμα τέρματα. Ανέβασε στροφές στην επανάληψη, πλησίασε την ισοφάριση.

Δεν μπορεί και δεν έχει υψηλές προσδοκίες ως νεοφώτιστη στην κατηγορία, κανείς δεν μπορεί να την κατηγορίσει πως δεν προσπαθεί, ωστόσο δυσκολεύεται να μαζέψει βαθμούς. Το μεγαλύτερό της πρόβλημα είναι η άμυνα, καθώς επιθετικά βρίσκει τον τρόπο να σκοράρει, αλλά και οι εκτός έδρας επιδόσεις της. Μάλλον ήρεμα τα πράγματα στο εσωτερικό της, παρότι βρίσκεται χαμηλά στην βαθμολογία βρισκόμαστε ακόμα στην αρχή.