ΕΡΓΚΡΙΤΕ - ΓΚΑΪΣ (3/8/21, 20:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΓΚΑΪΣ

Για τον αγώνα ΕΡΓΚΡΙΤΕ-ΓΚΑΪΣ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 13:07 03/08/21

1
2

βαριά ήττα με 0-4 στην Εσκιλστούνα. Το γκολ στο 24’ την αποσυντόνισε, πριν το ημίχρονο δέχτηκε και δεύτερο (39’). Στην επανάληψη αναγκάστηκε να ανοιχτεί και το πλήρωσε με κόντρα-επιθέσεις (74’, 84’).

Απότομη προσγείωση στην πραγματικότητα για την ομάδα του Ιβαρσον, η τεσσάρα στην Εσκιλστούνα την έφερε και πάλι στο σημείο μηδέν μετά τις δυο σερί νίκες. Στο ντέρμπι θα αναζητήσει την νίκη για να διασκεδάσει τις εντυπώσεις, αλλά και να πάρει βαθμολογική ανάσα, καθώς ο κίνδυνος του υποβιβασμού είναι ορατός.

Τραυματίας ο βασικός μέσος Ακερμαν (11/1).

Αδίκησε τον εαυτό της στο εντός έδρας ματς με την Ακρόπολις, είχε τις ευκαιρίες, τον έλεγχο του αγώνα, αλλά παρόλα αυτά συμβιβάστηκε στο τέλος με το ισόπαλο 1-1.Με διάθεση να παίξει ποδόσφαιρο από το πρώτο λεπτό, μόλις σε μια φάση ανησύχησε στο πρώτο τέταρτο του αγώνα, στο 75’ ισοφαρίστηκε από ένα μακρινό σουτ από το πουθενά.

Αγνοεί την νίκη εδώ και πέντε αγωνιστικές, παρότι η ψυχολογία της βρίσκεται στα πατώματα και ο κόσμος αρχίζει να εκφράζει την δυσαρέσκειά του, η απόδοσή της στο ματς με την Ακρόπολις δίνει ελπίδες για κάτι καλύτερο στο ντέρμπι και στην συνέχεια του πρωταθλήματος.

Εκτός ο φορ Κάργκμπο (11/1) και ο μέσος Ομπεργκ (11/1), κανονικά στην αποστολή ο Μάριτς (12/2) που ήταν αμφίβολος.