ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (19/12/18, 17:15)

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ

0 - 8 19-12-18

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Για τον αγώνα ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ γράφει ο Γιώργος Φραδελάκης Ημερομηνία: 22:04 18/12/18

1
2

*** 1ος όμιλος. Η Θύελλα Καμαρίου έχει αποκλειστεί. Ο Ατρόμητος με νίκη περνάει και μάλιστα πρώτος, διαφορετικά αποκλείεται.
*** Το ματς θα γίνει στη Ριζούπολη.

Μάλλον ικανοποιημένη την άφησε το εντός έδρας 1-1 κόντρα στον Ηλυσιακό.

Είχε την υπεροχή και κάποιες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, όμως βρέθηκε πίσω στο σκορ, στο δεύτερο έδειχνε να εγκλωβίζεται στην πολύ καλή αμυντική λειτουργία του αντιπάλου, αλλά τελικά κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση (83΄).

Στο τελευταίο ματς του κυπέλλου θα επιχειρήσει να κερδίσει τς εντυπώσεις, άλλωστε μετράει δύο βαριές ήττες από Ηρακλή και ΠΑΣ Γιάννινα.

Θα παίξει τώρα μπροστά σε …συγγενείς και φίλους αφού θα στερηθεί τη φυσική της έδρα, όμως θα μετρήσει και τις δυνατότητές της κόντρα σε μία από τις καλύτερες ομάδες της Σουπερλίγκα.

Δεν έχουν προκύψει προβλήματα εν όψει Ατρομήτου.

Εχει κάθε λόγο να νιώθει απογοητευμένος με την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τον Παναθηναϊκό.

Δεν ήταν καλός στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο όμως ανέλαβε τον πλήρη έλεγχο, πίεσε, έχασε σημαντικές ευκαιρίες, μεταξύ αυτών και δοκάρι.

Ηταν η δεύτερη ήττα του στα έξι τελευταία ματς (2-3-2), έπεσε πάλι τρίτος.

«Το αίσθημα που με διακατέχει, είναι η απογοήτευση. Χάσαμε πολλές ευκαιρίες, έπρεπε να πάρουμε τουλάχιστον τον πόντο» δεν μπορούσε να το χωνέψει ο Νταμίρ Κάναντι.

Ο Αυστριακός πάντως ήταν πολύ ευχαριστημένος με την παρουσία της ομάδας του στο ΟΑΚΑ, αλλά ζήτησε να επικεντρωθούν στο ματς του κυπέλλου ώστε να μη βρεθούν απροόπτου.

Ακολουθεί πάντως ένα ακόμα πολύ δύσκολο παιχνίδι, παίζει εκτός έδρας κόντρα στον ΟΦΗ.

Ούτε τώρα ο μεσοεπιθετικός Ουγκράι (8/3), παραμένει απών ο επιθετικός Μανούσος (4/0).

Παίρνουν ανάσες ο στόπερ Χατζηισαΐας και οι αμυντικοί χαφ Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, όλοι βασικοί.

Θύελλα Καμαρίου

ΟΛΑ

Ατρόμητος

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 0 - 8 2019/2020 - 2020/2021 - 2021/2022 - 2022/2023 -