ΛΙΜΠΕΡΤΑΔ

1 - 1 29-03-21

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ

Για τον αγώνα ΛΙΜΠΕΡΤΑΔ-ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 13:52 28/03/21
1.82

***Αν και δεν θεωρείται παραδοσιακό ντέρμπι, υπάρχει έντονη αντιπαλότητα μεταξύ των δύο ομάδων τα τελευταία χρόνια.

Απόλυτα σοβαρή παρουσιάστηκε η Λιμπερτάδ στο εντός έδρας 2-0 επί της φορμαρισμένης Λουκένιο, με το συγκεκριμένο αποτέλεσμα να τη φέρνει μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας και να της δίνει τη δυνατότητα να ξεφύγει ακόμη και με πέντε βαθμούς από τους διώκτες της, σε περίπτωση που επικρατήσει απόψε. Δίχως ουσιαστικά προβλήματα απουσιών η αποστολή για τον τεχνικό Γκαρνέρο.

Νέα ήττα για την Γκουαρανί, καθώς έχασε με 2-1 εκτός έδρας από τη Σέρο Πορτένιο, αν και αυτή τη φορά παρουσιάστηκε με περισσότερη διάθεση και οι παίκτες της πάλεψαν μέχρι τέλους, μάλιστα υποχρεώθηκε να παίξει με παίκτη λιγότερο για πάνω από ένα ημίχρονο, ισοφάρισε λίγο πριν το φινάλε, αλλά δέχθηκε το καθοριστικό πλήγμα με τέρμα στις καθυστερήσεις. Τιμωρημένος ο χαφ Φράνκο (6/0).

Μπορεί να πρόκειται για ντέρμπι, όμως το κλίμα και η φόρμα των δύο ομάδων είναι σε εκ διαμέτρου αντίθετη πορεία, πολύ πιο πειστική η Λιμπερτάδ, μπορεί να συνεχίσει στο δρόμο των επιτυχιών κόντρα στην προβληματική Γκουαρανί, με τον άσο να κινείται στο 1.78 στη Novibet.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Παραδοσιακά τα μεταξύ τους ματς έχουν γκολ και θέαμα, η Λιμπερτάδ έχει τρωτά σημεία αμυντικά, η Γκουαρανί φέτος είναι πιο ευάλωτη από ποτέ στην άμυνα, περιμένουμε ένα ματς με εκατέρωθεν σκοράρισμα και πολλά τέρματα, με το συνδυασμό του G/G & Over 2.5 να πληρώνει στο 2.05 στο Stoiximan.

Λιμπερτάδ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ

Γκουαρανί

Α' ΠΑΡΑΓΟΥΑΗΣ 2011 3 - 2, 0 - 0 2012 0 - 0, 2 - 2 2013 0 - 2, 1 - 2 2014 4 - 1, 2 - 0 2015 3 - 2, 1 - 3 2016 0 - 1, 0 - 0 2017 0 - 0, 3 - 2 2018 3 - 0, 2 - 0 2019 1 - 1, 1 - 0 2020 1 - 3, 1 - 1, 1 - 3