Γράφει ο Άκης Αχλατλής Ημερομηνία: 13:28 13/06/18
2
3.65
1.60
2.30

Το πάλεψε όσο μπορούσε με την Γκρέμιο αλλά δεν απέφυγε την ήττα 1-0 (32’). Κυρίως σε θέση άμυνας στο ματς, ότι καλύτερο δημιούργησε ήρθε με σουτ εκτός περιοχής και στημένες μπάλες. Δεν απείλησε ιδιαίτερα για να ισοφαρίσει και ήταν πιο κοντά στο να δεχτεί το δεύτερο, χωρίς όμως να κινδυνεύσει υπερβολικά στην επανάληψη.

«Μας έλλειψε η προσοχή στη λεπτομέρεια και την τελική προσπάθεια» το σχόλιο του κεντρικού αμυντικού Ματέους Φεράζ.

Κάρτες συμπλήρωσαν ο μπακ Αντερλάν (6/0, 1 ασ.), ο αριστερός μπακ Ζιοβάνι (7/2), εξέτισε ο δεξιός μπακ Νορμπέρτο (8/0, 1 ασ.).

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-2-3-1): Γιόρι – Νορμπέρτο, Μεσίας, Ματέους Φεράζ, Ζέρσον Μαγκράο – Λεάντρο Ντονιζέτε, Κριστιάν – Αντεμίρ, Σερζίνιο, Μαρκίνιος – Ραφαέλ Μόουρα.

Με το μαχαίρι στα δόντια και μάτι που γυάλιζε, επικράτησε 2-0 (80’, 90+5’) της Κρουζέιρο. Παιχνίδι τακτικής, με σκληρά μαρκαρίσματα και μπόλικο πάθος. Δεν κινδύνεψε σχεδόν καθόλου, όμως είχε απόλυτη συγκέντρωση, δεν βολεύτηκε στην ιδέα μιας λευκής ισοπαλίας, το έψαξε, προηγήθηκε, έχασε μεγάλη φάση να το κλειδώσει στιγμές πριν έρθει το δεύτερο στην τελευταία φάση.

«Το στοίχημα που βάλαμε στα αποδυτήρια είναι να χτίσουμε πάνω σε αυτή την εμφάνιση και να κερδίσουμε εκτός έδρας. Εχουμε δείξει ότι μπορούμε να το κάνουμε, τόσο με την Ατλέτικο, όσο και με τη Φλουμινένσε» είπε ο Ζίλσον Κλέινα.

Κάρτες συμπλήρωσε ο επιθετικός Αρτούρ (11/4).

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-1-2-1-2): Ζαντρέι – Εντουάρντο, Ραφαέλ Τιέρι, Ντόουγκλας, Μπρούνο Πασέκο – Ελικάρλος – Καντέρος, Μάρσιο Αραούζο – Λουίζ Αντόνιο – Ουέλινγκτον Παουλίστα, Λεάντρο Περέιρα.

Προβάδισμα στο διπλό του 3,65 στον Stoiximan. Η Αμέρικα κάνει νερά τελευταία. Η Σαπεκοένσε στο ίδιο γήπεδο πήρε 3-3 και 0-0 από την Ατλ. Μινέιρο. Δεν νομίζω ότι θα κολλήσει να χτυπήσει το ματς. Το σετ την αδικεί ξεκάθαρα και θα πάω με το διπλό.

Δεν θα με απασχολήσει το συγκεκριμένο. Σφιχτοί προπονητές αμφότεροι και για αυτό βλέπουμε χαμηλά το under 2,5 στο 1,60+ και δεν είναι καμιά ευκαιρία.