ΑΝΣΑΝ ΓΚΡΙΝΕΡΣ

0 - 2 23-05-20

ΜΠΟΥΤΣΕΟΝ

Για τον αγώνα ΑΝΣΑΝ ΓΚΡΙΝΕΡΣ-ΜΠΟΥΤΣΕΟΝ γράφει ο Γιάννης Μπαλαμπάνης Ημερομηνία: 21:43 22/05/20
2.25

Προσγείωση στη σκληρή πραγματικότητα, 0-2 από τη Σουόν. Δεν έδειξε σε κανένα σημείο του ματς πως μπορεί να ακολουθήσει το ρυθμό των αντιπάλων, το VAR την έσωσε από το γρήγορο 0-1, ήρθε όμως λίγο αργότερα. Με την άμυνά της να παραπατά το δεύτερο έμοιαζε να είναι θέμα χρόνου, έγινε τελικά στο 69’ τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς.

«Λόγω του ότι το ματς ήταν στο σπίτι μας θέλαμε να μπούμε πιο επιθετικά, δεν τα καταφέραμε όμως. Δεν πρέπει να αφήσουμε την αυτοπεποίθησή μας να δεχθεί το χτύπημα, χρειαζόμαστε την άμεση ανάκαμψη στο επόμενο εντός» υπογράμμισε ο Κιμ Γκιλ Σικ.

Χωρίς κάποιο γνωστό πρόβλημα.

Δεύτερη νίκη και κορυφή, 2-1 την Ανιάνγκ, όχι τόσο όμορφη αλλά το αποτέλεσμα είναι που μετράει. Τρομερό πρώτο λεπτό με μία σημαντική φάση για κάθε ομάδα, βουτιά του ρυθμού όμως στη συνέχεια. Λαμπάδα στον στόπερ της στο β’ όπου σκόραρε δις σε στημένα, η δεύτερη φορά στην εκπνοή του ματς ενώ είχε ισοφαριστεί προσωρινά στο 87’.

«Ξέρουμε ότι είναι ακόμα πολύ νωρίς, ένα καλό ξεκίνημα είναι όμως πολύ σημαντικό, ο ιδρώτας που χύσαμε στην προετοιμασία αποδίδει καρπούς» σημείωσε ο υπερήφανος Σονγκ Σέον Χο.

Αμφίβολος ο αμυντικός Τζου Τζονγκ Ντάε (1/0).

Δε θα ασχοληθώ. Το σετ υπέστη σημαντικές αλλαγές αφού το διπλό από καθαρό φαβορί γύρισε σε αουτσάιντερ, η Μπουτσεόν όμως παρά τις δύο νίκες σε ισάριθμα ματς δεν ήταν τόσο πειστική με αμφότερες να έρχονται στις καθυστερήσεις. Δύσκολο πολύ, πάσο.

Μάλλον προς τα λίγα γκολ που εμφανίστηκαν στα 3 από τα 4 συνολικά φετινά των δύο ομάδων, η απόδοση όμως δε λέει κάτι, πάσο.

Ανσάν Γκρίνερς

ΟΛΑ Β' Ν. ΚΟΡΕΑΣ

Μπουτσεόν

Β' Ν. ΚΟΡΕΑΣ 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 0 - 2, 2 - 4 2018 3 - 1, 3 - 1 2019 0 - 1, 1 - 2