ΑΟΥΝΤΑΞ

2 - 1 01-06-21

ΟΥΝ. ΝΤΕ ΤΣΙΛΕ

Για τον αγώνα ΑΟΥΝΤΑΞ-ΟΥΝ. ΝΤΕ ΤΣΙΛΕ γράφει ο Άκης Αχλατλής Ημερομηνία: 11:03 31/05/21

*** Χωρίς θεατές λόγω covid-19.
*** Ελ Τενιέντε (14.000 θ.), Ρανκάγουα. Έδρα της Ο' Χίγκινς και οι δύο ομάδες το χρησιμοποιούν ως έδρα φέτος.

Η Αουνταξ στο προηγούμενο έμεινε στο 0-0 με την Κομπρεσάλ. Από τις μετριότατες εμφανίσεις της. Ειδικά στο πρώτο μπλόκαρε τελείως και θα μπορούσε να έχει μείνει πίσω στο σκορ. Στο τέλος έπαιξε με παίκτη λιγότερο και έσφιξε για να κρατήσει το αποτέλεσμα. Βέβαια με τα ρεπό που είχε και τις αναβολές, είναι τρεις εβδομάδες χωρίς ποδόσφαιρο. Αυτό από την μία είναι θετικό στη βάση της δουλειάς που θα ρίξει ο Σάντσες στην ομάδα και αρνητικό από την απραξία των ποδοσφαιριστών του.

Η Ουν. ντε Τσίλε έχασε την προηγούμενη Κυριακή 0-1 από την Εβερτον, σε παιχνίδι που απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο τέλος του ημιχρόνου. Δέχτηκε γκολ με πέναλτι έπειτα από υπόδειξη του VAR και δεν έκανε απολύτως τίποτα. Το χειρότερο του αποτελέσματος είναι η εμφάνιση. Επιθετικά μηδέν. Υπάρχει πίεση στον Ντουνταμέλ, ο κόσμος αρχίζει να χάνει την υπομονή του και αυτός είναι στον κόσμο του.

Τώρα. Αν είναι φαβορί η Αουνταξ. Οχι. Στην μέση έπρεπε να είναι το σετ. Μιλάμε για ίδιες ομάδες, τέτοια παιχνίδια ταιριάζουν στην Ουν. ντε Τσίλε του Ντουνταμέλ. Που δεν θα γίνουν πολλές φάσεις και θα πάει στο όριο. Ισορροπία, ανάμεσα σε δύο ομάδες με σκληρή άμυνα που τους αρέσει η αντεπίθεση, μυρίζει έντονα ισοπαλία το συγκεκριμένο και μένει στην άκρη.

Δύσκολο ως και πολύ χλωμό να πάει πάνω από δύο γκολ. Νορμάλ φαβορί το Under 2,5 στο 1,65 του Stoiximan. Η Ουν. ντε Τσίλε δεν θα αλλάξει όσο είναι ο Ντουνταμέλ στον πάγκο. Αμυνα, άμυνα και αντεπιθέσεις. Ιδιας φιλοσοφίας είναι και η Αουνταξ του Πάμπλο Σάντσες.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Αουντάξ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΙΛΗΣ

Ουν. ντε Τσίλε

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΙΛΗΣ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ

Α' ΧΙΛΗΣ 2012 0 - 6 2013 - 2013/2014 3 - 3 2014/2015 2 - 3 2015/2016 3 - 1 2016/2017 0 - 3 2017 - 2018 2 - 3 2019 3 - 1 2020 1 - 3