ΕΡΕΜΠΡΟ

0 - 2 18-07-21

ΧΑΜΑΡΜΠΙ

Για τον αγώνα ΕΡΕΜΠΡΟ-ΧΑΜΑΡΜΠΙ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 04:05 18/07/21
1.48

Έχασε και από την Ελφσμποργκ με 1-2 δεχόμενη γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο κίνδυνος του υποβιβασμού είναι πιο ορατός από ποτέ, για την ώρα η αλλαγή προπονητή δεν έχει φέρει θετικά αποτελέσματα και η ανησυχία στις τάξεις της μεγαλώνει. Μια νίκη με έναν αντίπαλο όπως η Χάμαρμπι είναι αυτό που χρειάζεται ώστε να τονωθεί ψυχολογικά και να κοιτάξει να χτίσει σερί θετικών αποτελεσμάτων.

Τιμωρημένος ο μέσος Γκέρζιτς (10/0) και ο στόπερ Λάρσεν (10/0).

Με δυο γκολ στις καθυστερήσεις έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη επί της Ντέγκερφορς με 5-1. Για τα υπόλοιπα εβδομήντα και κάτι λεπτά δυσκολεύτηκε αρκετά.

Έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη επί της Ντέγκερφορς, το θέμα είναι ότι η εικόνα της συνολικά δεν συμβαδίζει με το σκορ. Τονωτική ένεση ψυχολογικά και αγωνιστικά η επιστροφή του Δανού στόπερ Μπγιορν Πάουλσεν, ο οποίος βρίσκεται κανονικά στην αποστολή.

Τραυματίες ο μέσος Καλίλι (8/3) και ο μπακ Σάντμπεργκ (8/0), τιμωρημένος ο μέσος Αντερσεν (10/2), εξέτισε ο εναλλακτικός μέσος Σερ (8/0).

Οι επιστροφές των Χαμάντ και Μπεσάρα έχουν φέρει πίσω τον ενθουσιασμό στην Ερεμπρο, αλλά το γεγονός ότι δεν βρίσκονται στην αποστολή κάνει το έργο της δύσκολο. Η Χάμαρμπι, πάντως, δεν είναι ομάδα που τρομάζει, ειδικά όταν αγωνίζεται μακριά από την έδρα της. Το υλικό της Ερεμπρο δεν είναι τόσο κακό, αρκεί ο νέος της τεχνικός να βρει τον τρόπο να το εκμεταλλευτεί στο έπακρο. Προφανώς και η κόντρα εμπεριέχει ρίσκο, αλλά δεν είναι και απίθανο το στραβοπάτημα της Χάμαρμπι, ειδικά με τις απουσίες που αντιμετωπίζει.

Το 1Χ στο 2,42 στην Pamestoixima.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Το να σκοράρουν αμφότερες είναι ένα σενάριο πολύ πιθανό, αλλά στις τιμές που προσφέρεται η συγκεκριμένη επιλογή δεν αξίζει να ασχοληθούμε. No bet.

Έρεμπρο

Χάμαρμπι

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ

Α' ΣΟΥΗΔΙΑΣ 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 2 - 2 2016 3 - 2 2017 0 - 3 2018 1 - 2 2019 2 - 3 2020 2 - 1
Β' ΣΟΥΗΔΙΑΣ 2011 - 2012 - 2013 1 - 1 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 -