ΕΣΤΕΡ - ΟΥΜΕΟ (21/10/20, 20:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΟΥΜΕΟ

Για τον αγώνα ΕΣΤΕΡ-ΟΥΜΕΟ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 04:38 21/10/20

1
2

Σοβαρή και αποφασισμένη στην εντός έδρας αναμέτρηση με την πρωτοπόρο Ντέγκερφορς, κέρδισε με 2-0 και έπιασε την Γιόνσεπινγκ στην τρίτη θέση. Έκανε ό,τι χρειάστηκε για να φτάσει στην νίκη, αμυντικά ήταν συμπαγής, δεν έδωσε δικαιώματα, επιθετικά εκμεταλλεύτηκε τις λίγες ευκαιρίες κάνοντας την διαφορά.

Απόλυτη ικανοποίηση με το σερί που τρέχει και την νίκη επί της πρωτοπόρου Ντέγκερφορς, έχει μπει για τα καλά στο παιχνίδι της ανόδου.

«Έχουμε σταθεροποιήσει την απόδοσή μας. Για πάνω από 95 λεπτά στο ματς με την Ντέγκερφορς πιστεύω πως δεν είχαμε κακή περίοδο. Θεωρώ πως γενικά ήμασταν εξαιρετικοί. Είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τώρα μας περιμένει ένα δύσκολο ματς με την Ούμεο που θα παλέψει σκληρά για την σωτηρία της και οφείλουμε να είμαστε προσεκτικοί» είπε ο Βέλιτς.

Πλήρης η αποστολή της.

Έχασε στην έδρα της από την Τρέλεμποργκ με 0-1 χάρη σε γκολ που δέχτηκε στο 48’. Απειλήθηκε μια δυο φορές, άλλες τόσες πλησίασε το γκολ, δεν μπόρεσε όμως να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα και το πλήρωσε.

Προσπαθεί, αλλά φαίνεται να μην μπορεί. Στο -7 από τα μπαράζ παραμονής και την σωτηρία, κάθε ματς είναι και τελικός για την ίδια. Γνώριζε πως θα είναι μια δύσκολη χρονιά και χωρίς μάλιστα το φίλαθλο κοινό της, είναι όμως αποφασισμένη να παλέψει μέχρι τέλους.