ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ - ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ (22/4/19, 19:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ

0 - 2 22-04-19

ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ

Για τον αγώνα ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ-ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ γράφει ο Θοδωρής Χαρόπουλος Ημερομηνία: 13:29 22/04/19

1
2

*** Α’ γύρος (25/2): Σεντ Πάτρικς – Φιν Χαρπς 0-0

Κατώτερη των περιστάσεων ακόμα ένα παιχνίδι, η Φιν Χαρπς έχασε 3-0 από την Ντάνταλκ με τα χέρια κάτω και δίχως να δυσκολέψει ουσιαστικά  την αντίπαλο της. Βρέθηκε να χάνει στις καθυστερήσεις του ημίχρονο και αμέσως μετά την επανέναρξη δέχτηκε δεύτερο τέρμα και όλα τέλειωσαν.

Ο Ολι Χόργκαν έχει απογοητευτεί και προσπαθεί να μην το δείχνει: “Θα πρέπει να είμαστε παραπάνω από καλοί για να πάρουμε αποτέλεσμα, η Σεντ Πάτρικς έχει φανταστική ομάδα, παίκτες με ποιότητα, η άμυνά μας είναι απαραίτητο να παρουσιαστεί υπερβολικά καλή για να σταματήσουμε την αντίπαλό μας”

Σοβαρά προβλήματα για τη Φιν Χαρπς! Αποχώρησε τραυματίας πριν το μισάωρο του αγώνα με την Ντάνταλκ ο γκολκίπερ Γκάλαχερ (7 συμμ.) και η συμμετοχή του κόντρα στη Σεντ Πάτρικς πρέπει να αποκλειστεί. Επιπλέον παραμένουν στη λιστα απόντων οι μπακ Ασκροφτ (3/0), Ντίζι (5/0, τιμωρημένος), οι μέσοι Τίμλιν (χωρίς συμ.), Χάρκιν (5/0), και αμφίβολοι ο επιθετικός Μπόιντ (6/0) και ο μπακ Μποργκ (11/0)!

Επέστρεψε στις νίκες η Σεντ Πάτρικς, επιβλήθηκε 2-1 της Σλίγκο εντός έδρας έχοντας καλή απόδοση, όχι σούπερ, αλλά καλή που δίκαια της εξασφάλισε το τρίποντο. Ο Φόρεστερ στο 16’ άνοιξε το σκορ και στο 24’ από την άσπρη βούλα ο Ντρέναν σφράγισε ουσιαστικά τη νίκη, ενώ χάθηκαν 1-2 καλές ευκαιρίες για να δώσει μεγαλύτερη διάσταση στη νίκη της η γηπεδούχος.

Ο Χάρι Κένι προσπάθησε να αφυπνίσει τους παίκτες του: “Η Φιν Χαρπς μας πήρε ήδη μια ισοπαλία, ξέρουμε πόσο δύσκολη αντίπαλος μπορεί να είναι, ο Χόργκαν έχει μια καλά οργανωμένη ομάδα και πρέπει να πάμε με αυτοπεποίθηση να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο, διαφορετικά θα έχουμε πρόβλημα”.

Την ύστατη ώρα θα κριθεί η συμμετοχή του μέσου Λένον (10/0), ενώ εξέτισε και επιστρέφει ο μπακ Τόνερ (9/0).

Φιν Χαρπς

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σεντ Πάτρικς

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ

Α' ΙΡΛΑΝΔΙΑΣ 2014 - 2015 - 2016 1 - 1, 1 - 2 2017 3 - 1 2018 - 2019 0 - 2, 1 - 2 2020 3 - 2 2021 0 - 2, 3 - 1 2022 0 - 2, 2 - 2 2023 -