ΓΙΟΝΓΚ ΑΛΚΜΑΑΡ

1 - 3 09-11-18

ΟΣ

Για τον αγώνα ΓΙΟΝΓΚ ΑΛΚΜΑΑΡ-ΟΣ γράφει ο Γιώργος Πετρής Ημερομηνία: 08:04 09/11/18
1.54

Γνώρισε την ήττα έπειτα από τέσσερις σερί ισοπαλίες, δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από την έδρα της Ναϊμέγκεν. Δέχθηκε πίεση στο ξεκίνημα, αλλά αμύνθηκε καλά και μπόρεσε να προηγηθεί στο 29′ . Δεν μπόρεσε να το διαχειριστεί στην επανάληψη, με τη Ναϊμέγκεν να το γυρίζει τούμπα στο 83′ και στις καθυστερήσεις να κάνει το 3-1.

Δεν συνηθίζει να ενισχύεται συχνά με παίκτες από τους άνδρες και ο στόχος που έχει κάθε σεζόν είναι να ψηθούν τα ταλέντα της και να αποκτήσουν παραστάσεις για να είναι έτοιμα να παίξουν στην πρώτη ομάδα. Σε εκρηκτική κατάσταση ο 20χρονος επιθετικός Ντράουφ (12/11) που είναι το μεγάλο ταλέντο της και πραγματοποιεί σούπερ σεζόν, έχει σκοράρει στα έξι από τα οκτώ τελευταία της, εκτελεί και τα πέναλτι.

Μακροχρόνιοι οι όποιοι απόντες.

Μετρά οκτώ συνεχόμενα goal/goal!

Χωρίς να είναι ανώτερη στο εντός έδρας ματς με αντίπαλο τη ΦΚ Αϊντχόφεν, πήρε αυτό που ήθελε και έδειξε σε ακόμα ένα ότι ψάχνει για την ουσία φέτος και έχει αλλάξει το αγωνιστικό της στυλ. Δεν τα πήγε καλά στο ξεκίνημα, κόντρα στη ροή του ματς σκότωσε την αντίπαλό της με γκολ στο 41′ και στο 44′. Επαιξε για το αποτέλεσμα στην επανάληψη, με τη ΦΚ Αϊντχόφεν να έχει δύο δοκάρια.

Εξαιρετικό ξεκίνημα με βάση τα δεδομένα της στο πρωτάθλημα, βρίσκεται σε θέσεις πλέι οφ, αλλά το θέμα είναι αντέξει κιόλας τόσο ψηλά. Τα πηγαίνει καλύτερα από ότι θα περίμενε και δείχνει ότι μπορεί να διεκδικήσει ένα εισιτήριο για τα πλέι οφ. Εφτιαξε την ψυχολογία της με τη νίκη στο γειτονικό ντέρμπι την προηγούμενη αγωνιστική.

Είναι διαθέσιμοι έπειτα από μήνες ο βετεράνος στόπερ Ντε Ρεχτ και ο χαφ Οτζοπαρκ, ο πρώτος έπαιξε αλλαγή στο προηγούμενο και έκανε ντεμπούτο. Πάντα εκτός ο χαφ Μπριλς (0/0). Γυρίζει ο πολύτιμος χαφ Σμέιτς (11/5), όχι και ο αμυντικός Γιάνσεν (6/0) που έχασαν το προηγούμενο. Απών και ο νεαρός αμυντικός Ασμελάς (8/0).

Τα 6 από τα τελευταία της 8 παιχνίδια τέλειωσαν σε under 2,5.

Ζόρικο παιχνίδι και αναμενόμενες οι τιμές στο σετάκι. Σε καλή φάση η ΟΣ, αλλά η Αλκμααρ παίζει με άγνοια κινδύνου. Δεν χρειάζεται να μπλέξουμε.

Προφανής επιλογή το αμφίσκορο, η Αλκμααρ και βάζει και δέχεται εύκολα γκολ, λέει πολλά το ότι έχει σερί 8 goal/goal. Κάτι που πληρώνει 1,50 στη Winmasters.

Γιόνγκ Αλκμααρ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

ΟΣ

Β' ΟΛΛΑΝΔΙΑΣ 2008/2009 - 2009/2010 - 2010/2011 - 2011/2012 - 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 3 - 1