ΓΙΟΝΣΕΠΙΝΓΚ

1 - 1 14-10-21

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ

Για τον αγώνα ΓΙΟΝΣΕΠΙΝΓΚ-ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 02:52 14/10/21
1.70

Απογοήτευσε στο πιο πρόσφατο με την Νόρμπι στην έδρα της, υπέστη δίκαιη και εύκολη ήττα με 0-1. Χωρίς ενέργεια και φαντασία στην επίθεση, νωχελική και κουρασμένη αμυντικά, μοιραία γνώρισε την ήττα.

Χαμένη καθώς φαίνεται και η φετινή χρονιά όσον αφορά τους στόχους της. Ούτε ο Γίλντεφαλκ καταφέρνει να ανταποκριθεί στις προσδοκίες του συλλόγου και να διεκδικήσει την άνοδο, μοναδικό ελαφρυντικό οι αρκετές και μακροχρόνιες απουσίες βασικών παικτών. Οι πέντε σερί αγώνες δίχως νίκη και με μόλις ένα γκολ στο ενεργητικό της προφανώς και φέρνουν απογοήτευση, μια νίκη κόντρα στην Σούντσβαλ θα την κρατήσει ζωντανή στο κυνήγι της ανόδου έστω και μαθηματικά.

Δεν αναφέρονται προβλήματα.

Πέρασε και από την έδρα της Χέλσινμποργκ. Στο 25’ έκανε το 1-0 με τον Χαλένιους σε ένα ημίχρονο όπου δημιούργησε ορισμένες ευκαιρίες και για δεύτερο. Οπισθοχώρησε στην επανάληψη, δέχτηκε νωρίς την ισοφάριση, κινδύνευσε σε μια δυο περιπτώσεις, στο 90’ από κόρνερ κατάφερε να κλέψει την νίκη.

Εξαιρετική στα πέντε τελευταία με σερί νίκες, βρίσκεται πιο κοντά στην άνοδο από ποτέ γεγονός που την γεμίζει με ενθουσιασμό. Με αέρα και πίστη στις δυνατότητές της στο Γιόνσεπινγκ για την νίκη που θα την φέρει ακόμα πιο κοντά στην κορυφή.

Η Γιόνσεπινγκ δεν πείθει με την συνολική της παρουσία, ενώ το τελευταίο διάστημα βρίσκεται σε κακή αγωνιστική και ψυχολογική κατάσταση. Η Σούντσβαλ διανύει την καλύτερη φάση της σεζόν, διαθέτει τρομερή ποιότητα μπροστά που είναι ικανή να κάνει ητν διαφορά, το διπλό στο 2,67 της Pamestoixima αποτελεί επιλογή.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Σκοράρει με ευκολία η Σούντσβαλ, έχει θέματα πίσω η Γιόνσεπινγκ, το over 2,5 είναι μια λογική επιλογή αλλά σε τόσο χαμηλές τιμές που προσφέρεται δεν αξίζει ποντάρισμα. No bet.

Γιόνσεπινγκ

Σούντσβαλ

Α' ΣΟΥΗΔΙΑΣ 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 1 - 1 2017 2 - 2 2018 - 2019 - 2020 -
Β' ΣΟΥΗΔΙΑΣ 2011 2 - 1 2012 - 2013 1 - 4 2014 4 - 1 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 3 - 3