Λόγω ενός ατυχήματος του Αντώνη Τσούτη, για τις επόμενες μέρες δεν θα υπάρχουν αναλύσεις Τσάμπιονσιπ στο σάιτ. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας. πριν 4 ώρες

ΓΚΕΖΤΕΠΕ

2 - 3 18-10-20

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ

Για τον αγώνα ΓΚΕΖΤΕΠΕ-ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ γράφει ο Γιώργος Κούλης Ημερομηνία: 10:18 17/10/20

«Στάδιο Γκιουρσέλ Ακσέλ» (19.713 θ.), Ιζμίρ

Παραμένει αήττητη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, στο πιο πρόσφατο παιχνίδι πήρε τυχερή λευκή ισοπαλία από την πρωταθλήτρια Μπασακσεχίρ. Δέχτηκε αφόρητη πίεση σε όλη τη διάρκεια, ο τερματοφύλακας Εγκριμπαγιάτ κατέβασε ρολά, έκανε μόλις ένα σουτ στο ματς.

Ο κόουτς Ιλχάν Παλού ενόψει Φενέρ δήλωσε:

«Θέλουμε να κερδίσουμε τον αγώνα με την Φενέρμπαχτσε, θα προσπαθήσουμε να επιβάλλουμε το δικό μας τέμπο από την αρχή ώστε να δυσκολέψουμε τις προσπάθειες των αντιπάλων. Δυστυχώς σε ακόμα μια αναμέτρηση θα αναγκαστούμε να παίξουμε χωρίς τον κόσμο μας, ελπίζω πως θα βρεθεί σύντομα λύση για να έχουμε ξανά φιλάθλους στα γήπεδα».

Συνεχίζει εκτός ο έμπειρος φορ Ναπολεόνι.

Δεν έχει βρει ακόμα την απαραίτητη σταθερότητα, παρόλα αυτά βρίσκεται στην δεύτερη θέση και στο τελευταίο ματς κέρδισε αγχωτικά 2-1 την Καραγκιουμρούκ. Είχε τον απόλυτο έλεγχο μέχρι το 68’ όπου είχε σκοράρει δις, χαλάρωσε στα εναπομείναντα λεπτά, στο 78’ δέχτηκε γκολ από την άσπρη βούλα, στο 85’ έμεινε με παίκτη λιγότερο και δύο λεπτά αργότερα ο γκολκίπερ Μπαγιντίρ απέκρουσε πέναλτι.

Σε φιλικό επικράτησε 3-2 της Ιστανμπουλσπόρ.

Κόπασε η γκρίνια του κόσμου προς τον πρόεδρο Κοτς, αφού ανακηρύχτηκε πρωταθλήτρια στις μεταγραφές αποκτώντας 18 ποδοσφαιριστές την καλοκαιρινή περίοδο, τελευταίες χρονικά προσθήκες οι Πέλκας, Περότι και Αντέμι.

Ο πρώην αρχηγός του ΠΑΟΚ Δημήτρης Πέλκας στις πρώτες του δηλώσεις ανέφερε:

«Θέλω να συνεισφέρω στον στόχο που έχουμε να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα, ευχαριστώ τον κόουτς Μπουλούτ για την ευκαιρία που μου δίνει να αγωνιστώ στον μεγαλύτερο σύλλογο της χώρας. Γνωρίζω πράγματα για το Τούρκικο πρωτάθλημα, οι Τζαβέλλας και Μπακασέτας που αγωνίζονται στην Αλάνιασπορ μου είπαν πως είναι ανταγωνιστικότερο από το Ελληνικό»

Τιμωρημένος ο βασικός στόπερ Λέμος (3/0), τραυματίες οι έμπειροι εξτρέμ Περότι, Ροντρίγκεζ και Ντιράρ.

Αρνητικό βγήκε το δεύτερο τεστ κορονοϊού που υποβλήθηκε ο σημαντικός μπακ Νόβακ και θα αγωνιστεί κανονικά.

Συνεχίζουν αήττητες στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές, για την Φενέρμπαχτσε αποκλειστικός στόχος αποτελεί η επιστροφή στη κορυφή μετά από έξι χρόνια, ενώ και το γεγονός πως ενισχύθηκε περεταίρω στη διακοπή δηλώνει πως ο πρόεδρος Αλί Κοτς έχει αναλάβει προσωπικά την υπόθεση να οδηγήσει τον σύλλογο ξανά στους τίτλους. Η Γκεζτέπε θα προσπαθήσει να παραμείνει στην κατηγορία, τα πρώτα δείγματα που παρουσιάζει είναι ενθαρρυντικά για να κατορθώσει τον στόχο. Δεν πείθει ακόμα απόλυτα η Φενέρ, η οποία δεν έχει βρει την απαραίτητη χημεία. No bet

Είναι ομάδες με επιθετικές αρετές και αμυντικές αδυναμίες, 3/4 αμφίσκορα μετράνε οι γηπεδούχοι και θα το επιλέξουμε σε απόδοση 1,62 στο Stoiximan

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Γκέζτεπε

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Φενερμπαχτσέ

Α' ΤΟΥΡΚΙΑΣ 2010/2011 - 2011/2012 - 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 2 - 2 2018/2019 1 - 0 2019/2020 2 - 2