ΓΟΥΕΣΤΕΡΝ Γ.

2 - 0 26-04-21

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ

Για τον αγώνα ΓΟΥΕΣΤΕΡΝ Γ.-ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ γράφει ο Γιάννης Μπαλαμπάνης Ημερομηνία: 18:33 25/04/21
1.72

Ηθελε τη δεύτερη σερί νίκη ώστε να μπει σε θέσεις πλέι οφ η Γουέστερν, δεν τα κατάφερε, έμεινε στο 1-1 με το Ουέλινγκτον την Πέμπτη. Μάλλον θετικός όπως εξελίχθηκε πόντος αφού έμεινε πίσω νωρίς στο σκορ, ισοφάρισε κόντρα στη ροή και είδε παίκτη της να αποβάλλεται στο τέλος του ημιχρόνου. Αμυντική η προσέγγισή της στο β’.

Εννιά χωρίς νίκη το Νιούκαστλ, τις 7 σερί ήττες όμως ακολούθησαν 2 συνεχόμενες ισοπαλίες, η τελευταία το 2-2 στη Μακάρθουρ. Ματς στο οποίο πάλεψε πολύ, προηγήθηκε αλλά είδε το σκορ να έρχεται τούμπα πριν το ημίχρονο, ισοφάρισε στο β’ για ένα σχετικά ήρεμο φινάλε.

Νομίζω πως το 2,40 του Stoiximan παίζεται, το περίμενα χαμηλότερα. Η Γουέστερν μπορεί να έχει έξτρα κούραση από το ματς της Πέμπτης σε σχέση με ένα ξεκούραστο Νιούκαστλ, έχει όμως και το πολύ ισχυρό κίνητρο του να μπει στα πλέι οφ την ώρα που οι αγωνιστικές και τα περιθώρια λιγοστεύουν. Το ρεπορτάζ είναι περίεργο, η Γουέστερν έχει τιμωρίες στην άμυνα τη στιγμή που το Νιούκαστλ φαίνεται να έχει παίκτες που μπορεί να επιστρέψουν στη συγκεκριμένη γραμμή, θα έχει εκτός όμως τον κομβικό Νάτζαριν, τον με διαφορά ποιοτικότερο παίκτη της φετινής χρονιάς.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Πιστεύω πως μπορούμε να κοντράρουμε το φαβοριτισμό των γκολ εδώ. Το Νιούκαστλ συνήθως προτιμά τα κλειστά ματς την ώρα που το κίνητρο της Γουέστερν θα την οδηγήσει σε μια πιο σετ αντιμετώπιση του ματς. Το under 2,5 στο 2,12 στον Stoiximan.

Γουέστερν Γ.

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Νιούκαστλ

Α' ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΣ 2010/2011 - 2011/2012 - 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 0 - 1