2
3.90
1.70
2.05

Το Μαϊάμι έκανε μία από τις χειρότερες εμφανίσεις του την περασμένη εβδομάδα στο Σινσινάτι και παρ’ ολ’ αυτά κατάφερε να πάρει τη νίκη στο 90’ (1-0), που και αυτό δείχνει ότι πλέον έχει αλλάξει. Για τον Φιλ Νέβιλ η νίκη παρά την εμφάνιση είναι «σημάδι καλής ομάδας». Μία ήττα σε εννιά (5-3-1). Επέστρεψαν δύο διεθνείς. Παραμένουν ορισμένοι πάγια τραυματίες.

Το Κολόμπους δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στη νίκη βάλσαμο επί του Σινσινάτι και ηττήθηκε 3-2 στο Ορλάντο. Είχε και πολλές απουσίες (επτά τραυματίες και δύο διεθνείς), αρχικά κατάφερε να επιστρέψει από το 2-0 του ημιχρόνου, όμως υπέκυψε στις λεπτομέρειες. Μόνο τρεις πόντοι στα οκτώ τελευταία. Από τους τραυματίες οι τρεις έγιναν αμφίβολοι. Από τους διεθνείς ο στόπερ Μενσά έχει μπει σε καραντίνα.

Προφανώς υπάρχει μία αισθητή διαφορά στο μομέντουμ. Το Μαϊάμι κέρδισε τα 5/8 τελευταία (και τέσσερα σερί εντός), το Κολόμπους έχασε τα 7/8 τελευταία (και τέσσερα σερί εκτός). Ο άσος στο 2,00 όμως είναι κάπως περιοριστικός, δεδομένου ότι το Κολόμπους είναι ακόμα οι πρωταθλητές και δεν πρέπει να το υποτιμούμε. No bet.

Εσφιξε την άμυνα του το Μαϊάμι, χαλασμένη εδώ και καιρό αυτή του Κολόμπους, μπορεί να πάει παντού στα γκολ, το αφήνουμε.