Για τον αγώνα ΗΠΑ-ΚΑΝΑΔΑΣ γράφει ο Κώστας Ζάγκας Ημερομηνία: 14:27 18/07/21
5.00
1.96
1.84

*** 2ος όμιλος. «Τσίλντρενς Μέρσι Παρκ» (18.467 θ.), Κάνσας Σίτι.

*** Και οι δύο έχουν περάσει. Ο Καναδάς τερματίζει στην πρώτη θέση αν δεν χάσει, καθώς στην ισοβαθμία είναι από πάνω για ένα γκολ. Οι ΗΠΑ θέλουν νίκη για την πρωτιά.

Σούπερ ντέρμπι πρωτιάς και γοήτρου. Στον Καναδά θέλουν την πρωτιά στον όμιλο για να υποδηλώσουν την ανάπτυξή τους και κυρίως να αποδείξουν ότι μπορούν να διαχειρίζονται τέτοια παιχνίδια πριν τους αγώνες της τελικής προκριματικής φάσης για το Μουντιάλ, αλλά μετράνε και την κρίσιμη απουσία του σταρ Ντέιβις, ενώ θα λείψει με κάρτες και ο χρήσιμος χαφ Εουστάκιο. Οι ΗΠΑ χωρίς τα μεγάλα αστέρια τους σε αυτό το Γκολντ Καπ, με αρκετά ανανεωμένη ομάδα, που όμως δεν στερείται ταλέντου, ενώ έχουν υπέρ την έδρα και την παράδοση. Μία νίκη τα τελευταία 36 χρόνια μετράει ο Καναδάς κόντρα στις ΗΠΑ, αλλά αυτό συνέβη το 2019 στον όμιλο του Nations League.

Το σετ μάλλον υπερβολικό ως προς τον φαβοριτισμό των ΗΠΑ. Το ματς διαθέτει όλα τα συστατικά για να είναι πραγματικό ντέρμπι και να κριθεί στις λεπτομέρειες.

Προβάδισμα το G/G στο 1,85 του Pamestoixima. Δεν κρίνουμε από τα γκολ που έβαλαν κόντρα σε Μαρτινίκα και Αϊτή, αυτό ήταν το αναμενόμενο, αλλά από την ποιότητα των επιθέσεων τους. Ο Καναδάς μπορεί να γίνει πολύ επικίνδυνος με Μπιουκάναν και Λαριέα στα φτερά και μπροστά τους Λαρίν και Καβαλίνι. Οι ΗΠΑ έχουν στην κορυφή δύο φορ (Ζάρντες και Ντίκε) που σωματικά είναι πολύ δύσκολο να αντιμετωπιστούν.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

ΗΠΑ

ΟΛΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΓΚΟΛΝΤ ΚΑΠ

Καναδάς

ΦΙΛΙΚΑ 2011 - 2012 - 2013 0 - 0 2014 - 2015 - 2016 1 - 0 2017 - 2018 - 2019 - 2021 -
      ΓΚΟΛΝΤ ΚΑΠ 2003 - 2005 - 2007 - 2009 - 2011 2 - 0 2013 - 2015 - 2017 - 2019 -