ΚΦΟΥΜ - ΟΥΛΕΝΣΑΚΕΡ (31/5/21, 20:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΚΦΟΥΜ

4 - 0 31-05-21

ΟΥΛΕΝΣΑΚΕΡ

Για τον αγώνα ΚΦΟΥΜ-ΟΥΛΕΝΣΑΚΕΡ γράφει ο Αλέξανδρος Αντωνίου Ημερομηνία: 00:01 31/05/21

1
2

Κακή εμφάνιση στην εκτός έδρας ήττα από την Ααλεσούντ με 1-0. Απείλησε ελάχιστα, έμεινε μέχρι τέλους στο παιχνίδι όμως, λόγω της αναποτελεσματικότητας της αντιπάλου της, η οποία βρήκε εν τέλει το νικητήριο τέρμα στο 63’.

Δεν ικανοποιεί στις αρχές της σεζόν, ειδικά αν σκεφτεί κανείς τις δηλώσεις του Ίσνες πριν την πρεμιέρα, όπου ανέφερε χαρακτηριστικά «πως θα απογοητευτεί αν δεν μπουν στην εξάδα». «Η Ααλεσούντ κέρδισε δίκαια. Επιτρέψαμε πάρα πολλά σήμερα, δώσαμε μπάλες, ευκαιρίες και χώρο. Δεν ήμασταν στα καλά μας, αν και είχαμε κάποιες στιγμές όπου θα μπορούσαμε να φτιάξουμε ευκαιρίες. Αυτό δεν είναι αρκετό κόντρα στην Ααλεσούντ», τα λόγια του Ίσνες.

Αμφίβολος ο βασικός μπακ Νταλ (3/0).

Γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από τη Σάντνες με 2-1 και παραμένει χωρίς νίκη στη σεζόν. Πολύ κατώτερη της αντιπάλου της στο παιχνίδι, μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, η αντίπαλός της πήρε το προβάδισμα στο 65’. Κι ενώ θα έπρεπε να χάνει με παραπάνω από ένα γκολ βάσει της απόδοσής της, ισοφάρισε κόντρα στη ροή του αγώνα (85’) και προς στιγμήν έδειξε πως θα κλέψει τον βαθμό. Αυτό δεν έμελλε να συμβεί όμως, καθώς δέχτηκε το δεύτερο τέρμα στο 94’, μετά από πέναλτι που παραχώρησε.

Για δεύτερη φορά φέτος, δέχεται καθοριστικό τέρμα στις καθυστερήσεις και μένει στα κρύα του λουτρού. Καλείται να βελτιώσει την συγκέντρωσή της στο κλείσιμο των παιχνιδιών.