ΚΙΝΤΙΟ

2 - 0 14-01-21

ΑΛΙΑΝΣΑ

Για τον αγώνα ΚΙΝΤΙΟ-ΑΛΙΑΝΣΑ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 13:37 13/01/21
2.60

***Τι ισχύει: Μονός προημιτελικός για το κύπελλο Κολομβίας. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας, τότε ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

Η Κιντίο είναι η μοναδική εκπρόσωπος της δεύτερης κατηγορίας σε αυτό το σημείο της διοργάνωσης, έχοντας αποκλείσει την εναλλακτική σύνθεση της Κάλι στη διαδικασία των πέναλτι στον προηγούμενο γύρο, ενώ σε επίπεδο ρόστερ έγιναν αρκετές αλλαγές στις τάξεις της, καθώς βασικός στόχος της σεζόν παραμένει η άνοδος στη μεγάλη κατηγορία.

Νέο ξεκίνημα για την Αλιάνσα μετά από την απογοητευτική πορεία στο περσινό πρωτάθλημα, υπήρξε μαζική ανανέωση σε επίπεδο ρόστερ, με 13 παίκτες να έρχονται στη μεταγραφική περίοδο και να αποχωρούν 12, ενώ στον πάγκο της ομάδας θα πραγματοποιήσει απόψε το ντεμπούτο του ο τεχνικός Γκουτιέρες, που επιστρέφει σε πάτρια εδάφη μετά από επτά χρόνια.

Εξαιρετικά αμφίρροπο ζευγάρι, με το ισορροπημένο σετ αποδόσεων να περιγράφει επακριβώς τις πιθανότητες των δύο ομάδων για τη νίκη, δύσκολη η πρόβλεψη, αμφότερες έχουν αρκετές αλλαγές στα ρόστερ τους, επομένως δεν βρίσκουμε λόγο να ποντάρουμε σε σημείο.

Ανέτοιμες αγωνιστικά, με πολλά νέα πρόσωπα και με το νοκ άουτ χαρακτήρα του αποψινού ματς να μην επιτρέπει τα πολλά ρίσκα, αυτά τα στοιχεία προδιαθέτουν για ένα παιχνίδι με λίγα τέρματα, πιθανώς να αρκεί ένα για να κρίνει το αποτέλεσμα και θα κρατήσουμε το Under 1.5 σε απόδοση 2.50 στη Novibet.