ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

1 - 1 31-05-21

ΣΑΝΤΟΣ

Για τον αγώνα ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ-ΣΑΝΤΟΣ γράφει ο Κώστας Ζάγκας Ημερομηνία: 09:19 30/05/21
2.25

*** Επαναληπτικός τελικός. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ ούτε το κριτήριο της καλύτερης βαθμολογικής θέσης (που ίσχυαν στους δύο προηγούμενους γύρους) και σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας στα σκορ των δύο αγώνων θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί, πέναλτι.

*** Με 40 % κόσμο. Κοντά στα 40.000 εισιτήρια.

*** Κανονική περίοδος: Σάντος – Κρουζ Αζούλ 1-0 (11/1).

*** Α’ ΜΑΤΣ: Σάντος – Κρουζ Αζούλ 0-1.

twitter_advert

Η Κρουζ Αζούλ κέρδισε 1-0 στο πρώτο ματς και είναι πιο κοντά από ποτέ να διακόψει την ξηρασία των 23 χρόνων χωρίς τίτλο πρωταθλήματος μετά από έξι χαμένους τελικούς. Το εντυπωσιακό είναι ότι βρήκε τη δύναμη να σηκωθεί μετά το σοκ στο περασμένο Απερτούρα, όταν αποκλείστηκε στον ημιτελικό έχοντας κερδίσει 4-0 το πρώτο ματς. Αυτό πιστώνεται κυρίως στον τεχνικό Χουάν Ρεϊνόσο, που μπόρεσε να επαναφέρει την ηρεμία σε ένα ρόστερ που είχε τσακιστεί ψυχολογικά. Βέβαια μένουν ακόμα 90 λεπτά και η πρόσφατη ιστορία της Κρουζ Αζούλ είναι γεμάτη από… παρά τσακ και “cruzazueladas”, ο όρος που δημιουργήθηκε προς… τιμήν της για να περιγράφει τις αποτυχίες. Δεν πιστεύω ότι αυτή τη φορά θα πετάξει αυτήν την ευκαιρία στα σκουπίδια. Μέχρι στιγμής στη Λιγκίγια είναι πολύ σοβαρή, αμυντικά είναι γρανίτης και δείχνει ότι μπορεί να καταπολεμήσει την πίεση. Αλλά είναι η Κρουζ Αζούλ και το δράμα την ακολουθεί μόνιμα. Ετσι κι αλλιώς δεν χρειάζεται πλέον να κερδίσει για να πανηγυρίσει, απλά να μην χάσει. No bet.

Σαφώς υπέρ του Under 2,5, αλλά οι τιμές είναι προσαρμοσμένες. Δύο από τις καλύτερες άμυνες. Η Κρουζ Αζούλ ξέρει ότι της αρκεί ακόμα ένα καθαρό παθητικό και θα είναι προσεκτική.

Κρουζ Αζούλ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΣ. ΛΙΓΚ Β. ΑΜΕΡΙΚΗΣ

Σάντος

Α' ΜΕΞΙΚΟΥ 2010/2011 3 - 0 2011/2012 0 - 1 2012/2013 2 - 1, 1 - 0 2013/2014 2 - 1 2014/2015 1 - 0 2015/2016 0 - 1 2016/2017 3 - 1 2017/2018 2 - 1 2018/2019 1 - 2 2019/2020 3 - 0