ΛΙΜΠΕΡΤΑΔ

1 - 1 26-04-21

ΝΑΣΙΟΝΑΛ

Για τον αγώνα ΛΙΜΠΕΡΤΑΔ-ΝΑΣΙΟΝΑΛ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 13:32 25/04/21
1.78

Με εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Παλεστίνο συνδύασε την πρεμιέρα της στη φάση των ομίλων του Σουνταμερικάνα η Λιμπερτάδ, η οποία ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο κομμάτι του παιχνιδιού, αλλά χρειάστηκε να μείνει η αντίπαλός της με παίκτη λιγότερο στο 54’, ώστε να λύσει το γόρδιο δεσμό με δύο τέρματα στο τελευταίο εικοσάλεπτο, σε ένα ματς όπου ο τεχνικός Γκαρνέρνο προέβη σε ευρύ ροτέισον. Για το εγχώριο πρωτάθλημα, πραγματοποιώντας μία από τις καλύτερες φετινές της εμφανίσεις, κέρδισε άνετα με 3-0 εκτός έδρας τη Σέρο Πορτένιο. Επιστρέφουν οι βασικοί που ξεκουράστηκαν μεσοβδόμαδα, ενώ δεν αναφέρθηκαν προβλήματα απουσιών.

Με ένα εξαιρετικά αμφισβητούμενο πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η Νασιονάλ επικράτησε με 1-0 εντός έδρας επί της Λουκένιο, διατηρώντας ζωντανές τις ελπίδες της για διεκδίκηση του τίτλου, μετά από ένα εξαιρετικά αμφίρροπο και με εκατέρωθεν διαστήματα κυριαρχίας παιχνίδι. Βρέθηκε ένα κρούσμα κορωνοϊού στις τάξεις της εχθές, δίχως να ανακοινωθεί το όνομα του ποδοσφαιριστή.

Σπουδαίο ντέρμπι κορυφής, με τη Νασιονάλ να μπορεί να δυσκολέψει τη Λιμπερτάδ, η οποία, πάντως, δεν προσφέρεται για κόντρα αυτή τη στιγμή και παρότι οι τιμές αουτσάιντερ του διπλού είναι ελκυστικές, θεωρούμε προτιμότερο το να πάμε πάσο στην αγορά νικητή.

Πάντα επιθετική και με τεράστια ευχέρεια στο σκοράρισμα η Λιμπερτάδ, όμως ταυτόχρονα επιτρέπει φάσεις στον αντίπαλο, αναμένουμε ένα όμορφο παιχνίδι, με εκατέρωθεν φάσεις και γκολ και θα ποντάρουμε στο συνδυασμό του G/G & Over 2.5 σε απόδοση 2.30 στη Novibet.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Λιμπερτάδ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΟΥΝΤΑΜΕΡΙΚΑΝΑ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ

Νασιονάλ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΟΥΝΤΑΜΕΡΙΚΑΝΑ

Α' ΠΑΡΑΓΟΥΑΗΣ 2011 1 - 1, 0 - 1 2012 1 - 0, 1 - 0 2013 2 - 0, 0 - 1 2014 0 - 0, 1 - 0 2015 0 - 0, 0 - 0 2016 3 - 0, 4 - 3 2017 0 - 2, 1 - 1 2018 1 - 0, 0 - 0 2019 1 - 2, 2 - 0 2020 2 - 0, 0 - 2