ΛΙΜΠΕΡΤΑΔ

0 - 1 04-04-21

ΟΛΙΜΠΙΑ

Για τον αγώνα ΛΙΜΠΕΡΤΑΔ-ΟΛΙΜΠΙΑ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 12:21 03/04/21

***Κλάσικο «Μπλάνκο-Νέγκρο».

Δεν κατάφερε να σημειώσει μία νίκη που θα την έφερνε σε απόσταση πέντε βαθμών από τους διώκτες της η Λιμπερτάδ, καθώς έμεινε στο εντός έδρας 1-1 κόντρα στην Γκουαρανί, σε ένα ματς όπου δεν έκανε σωστή διαχείριση του προβαδίσματος που πήρε νωρίς στο πρώτο ημίχρονο, έχασε τον έλεγχο από ένα σημείο και μετά, κλείστηκε στην άμυνά της και το πλήρωσε με την ισοφάριση να έρχεται λίγο πριν το φινάλε. Τραυματίας ο Αργεντινός μπακ Βανχιόνι (4/0).

Με το εμφατικό εντός έδρας 5-1 επί της Ρίβερ Πλέιτ συνδυάστηκε το ντεμπούτο του τεχνικού Ορτεμαν στον πάγκο της Ολίμπια, οι ποδοσφαιριστές της οποίας ήταν αποφασισμένοι να δώσουν απαντήσεις, κυριάρχησαν από το πρώτο λεπτό του αγώνα, απέδωσαν σε υψηλό επίπεδο κι έφθασαν άνετα σε μία γκολεάδα. Τραυματίστηκε και θα απουσιάσει απόψε ο κομβικός χαφ Ορτίς (9/1).

Μονομαχία κορυφής και ξεκαθάρισμα λογαριασμών για την υπόθεση τίτλος, θα δοκιμαστεί ο χαρακτήρας και το μέταλλο αμφότερων, σε σωστή λογική το σετ αποδόσεων, δεν μπορούμε να κινηθούμε προβλεπτικά και δεν πρόκειται να ποντάρουμε σε σημείο.

Ομάδες με τεράστιες επιθετικές δυνατότητες, που σκοράρουν άνετα και δημιουργούν πολλές φάσεις, υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις για να δούμε ένα ντέρμπι με εκατέρωθεν σκοράρισμα και αρκετές φάσεις και γκολ, με το συνδυασμό του G/G & Over 2.5 να πληρώνει στο 2.12 στο Stoiximan.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Λιμπερτάδ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ

Ολίμπια

Α' ΠΑΡΑΓΟΥΑΗΣ 2011 2 - 1, 0 - 0 2012 1 - 1, 0 - 1 2013 1 - 0, 0 - 0 2014 3 - 1, 1 - 0 2015 1 - 1, 2 - 2 2016 2 - 2, 3 - 1 2017 2 - 1, 3 - 0 2018 0 - 2, 0 - 1 2019 2 - 3, 2 - 0 2020 1 - 1, 2 - 1