ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

2 - 1 06-07-21

ΓΟΥΟΝΤΕΡΕΡΣ

Για τον αγώνα ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΓΟΥΟΝΤΕΡΕΡΣ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 13:29 06/07/21
1.54

Η Λίβερπουλ έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του Απερτούρα, καθώς κόλλησε στο εκτός έδρας 1-1 κόντρα στην Μπόστον Ρίβερ και απόψε θα ψάξει τη νίκη για να βρεθεί εκ νέου σε απόσταση ενός βαθμού από τις πρωτοπόρος Νασιονάλ και Πλάσα Κολόνια. Μακριά από το γνώριμο επιθετικό της πρόσωπο, δυσκολεύτηκε αφάνταστα στη δημιουργία φάσεων, βρέθηκε πίσω από στημένη φάση στο 38’, κατάφερε να βρει το 1-1 στο 57’, πίεσε για την ανατροπή, αλλά δεν ήταν ουσιαστική και αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας. Μακροχρόνια η απουσία του τραυματία αμυντικού Περέιρα (2/0).

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Γουόντερερς με την εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Σερίτο και αυτό το αποτέλεσμα βοήθησε το σύνολο του τεχνικού Καρένιο να επιστρέφει στο πρώτο μισό της βαθμολογίας. Ισορροπημένο και με εκατέρωθεν φάσεις το πρώτο ημίχρονο, όλα άλλαξαν μετά το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 41’, έκτοτε κυριάρχησε πλήρως, είχε πολλές χαμένες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να λύσει το γόρδιο δεσμό με γκολ στο 80’. Δεν αναφέρθηκαν αγωνιστικά προβλήματα.

Η Λίβερπουλ φαίνεται να έχει χάσει τη φόρα με την οποία μπήκε στη σεζόν, αλλά παραμένει μία εξαιρετικά ποιοτική ομάδα για τα δεδομένα της κατηγορίας, δίχως, πάντως, να υπάρχει αξία στο 1.90 του άσου, θα σεβαστούμε τη μαχητικότητα της Γουόντερερς και θα αποφύγουμε το ποντάρισμα σε σημείο.

Φουλ επιθετική η προσέγγιση της Λίβερπουλ σε όλα τα ματς, αναμένουμε να παρασύρει και τη Γουόντερερς απόψε, υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις για ένα ματς με εκατέρωθεν σκοράρισμα και πολλά τέρματα, με το συνδυασμό του G/G & Over 2.5 να πληρώνει στο 1.85 στο Pamestoixima.gr.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Λίβερπουλ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ

Γουόντερερς

Α' ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗΣ 2012/2013 2 - 3 2013/2014 2 - 2 2014/2015 - 2015/2016 1 - 4 2016 2 - 1 2016/2017 - 2017 0 - 4 2018 2 - 0 2019 3 - 1, 2 - 2 2020 2 - 3, 2 - 1