ΛΟΝΓΚΦΟΡΝΤ - ΜΠΟΕΜΙΑΝ (15/5/21, 20:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΛΟΝΓΚΦΟΡΝΤ

0 - 2 15-05-21

ΜΠΟΕΜΙΑΝ

Για τον αγώνα ΛΟΝΓΚΦΟΡΝΤ-ΜΠΟΕΜΙΑΝ γράφει ο Θοδωρής Χαρόπουλος Ημερομηνία: 03:41 15/05/21

1
2

*** Χωρίς κόσμο.

Μολονότι δεν έχει κάνει κακές εμφανίσεις παρα σε ελάχιστες περιπτώσεις, η Λόνγκφορντ παραμένει χωρίς νίκη από την πρεμιέρα και το 1-0 κόντρα στην Ντέρι. Τελευταίο της παιχνίδι αυτό με την Ντέρι για το πρώτο ματς του δεύτερου γύρου, παιχνίδι στο οποίο προηγείτο μέχρι το 90’ για να ισοφαριστεί στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων 1-1 (το γκολ της ο Μάνλι στο 74’). Ακόμα ένα ματς το οποίο δεν πήρε αυτό που άξιζε.

Θα μπορούσε να έχει πολύ περισσότερες επιτυχίες η ομάδα του Ντόυλ, όμως κάποια γκολ στις καθυστερήσεις αγώνων της στέρησαν βαθμό η βαθμούς. Το κλίμα, πάντως, παραμένει αρκετά καλό το στρατόπεδο της Λόνγκφορντ.

Ακόμα μία αγωνιστική δεν λείπουν οι τραυματισμοί και οι απουσίες από την ομάδα της Λόνγκφορντ. Οι επιθετικοί Ντομπς (7/0), Κόνορ Ντέιβις (5/2) και ο μέσος Βέρντον (5/0) δίνονται αμφίβολοι, όμως παραμένουν εκτός αγώνων οι μπακ ΜακΝάλι, Κερκ (8/0), άλλοτε άσος της Μποέμιαν, μα και οι επιθετικοί Γουόρφιλντ (2/0), ΜακΚέιμπ (1/0).

Το ξέσπασμα που αναζητούσε βρήκε η Μποέμιαν και με εξαιρετική αγωνιστική παρουσία διέλυσε 4-0 τη Φιν Χαρπς εντός έδρας. Πρωταγωνιστής ο Σκωτσέζος Κουτ που με δύο προσωπικά του τέρματα καθαρίσει το παιχνίδι από το πρώτο μέρος σφραγίζοντας το 3-0. Στην επανάληψη ένα τέρμα του Μπάκλεϊ στο φινάλε οριστικοποίησε το τελικό σκορ 4-0.

“Όλα τα ματς είναι πραγματικά σκληρά” λέει ο Κιθ Λονγκ και προσθέτει: “Κλοτσήσαμε προβάδισμα δύο γκολ στο τελευταίο παιχνίδι που παίξαμε με την Λόνγκφορντ, η οποία για να είμαστε ειλικρινείς άξιζαν να πάρουν κάτι από εκείνο το ματς αφού δεν παράτησαν την προσπάθεια μέχρι τελευταίο λεπτό. Πλέον κοιτάζουμε μπροστά, ο πρώτος γύρος δεν ήταν ιδανικός για εμάς αλλά ελπίζω ότι μπορούμε να προοδεύσουμε στη συνέχεια”.

Εκτός αγώνα ο μέσος Μάλον λόγω τραυματισμού, θα χάσει 3-4 εβδομάδες όπως φαίνεται. Δεν έχει συμμετοχή ακόμα πάντως.

Λόνγκφορντ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Μποέμιαν

Α' ΙΡΛΑΝΔΙΑΣ 2014 - 2015 2 - 1 2016 0 - 1 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021 0 - 2, 1 - 4 2022 - 2023 -