ΛΟΝΓΚΦΟΡΝΤ - ΝΤΑΝΤΑΛΚ (3/5/21, 19:45) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΛΟΝΓΚΦΟΡΝΤ

2 - 2 03-05-21

ΝΤΑΝΤΑΛΚ

Για τον αγώνα ΛΟΝΓΚΦΟΡΝΤ-ΝΤΑΝΤΑΛΚ γράφει ο Θοδωρής Χαρόπουλος Ημερομηνία: 12:45 03/05/21

1
2

*** Χωρίς θεατές.

Καλή εμφάνιση αλλά βαριά ήττα 3-0 από τη Σεντ Πάτρικς την περασμένη αγωνιστική για τη Λόνγκφορντ. Μάλιστα στοπ πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλύτερη έως και εντυπωσιακή για τέτοιας δυσκολίας αγώνα. Όλα κρίθηκαν από 1-2 τραγικά λάθη στην επανάληψη πάντως.

Μολονότι έχουν κάνει καλή εμφάνιση έχασαν με βαρύ σκορ και είναι απογοητευμένοι ο Ντόιλ και οι παίκτες. Τηρείται τακτική χαμηλών τόνων πάντως, ενόψει Ντάνταλκ. Κόντρα στην οποία η Λόνγκφορντ δεν έχει κερδίσει εντός έδρας από το 1999!

Αναμένεται να είναι διαθέσιμος ο μέσος Ντιν Ζάμπρα (3/0), μένουν ξανά εκτός όμως ο επιθετικός Γουόρφιλντ (2/0) και ο μπακ ΜακΝάλι (3/0).

Δεύτερη σερί νίκη για την Ντάνταλκ, αυτή τη φορά με το εντυπωσιακό 0-3 στην έδρα της Γουότερφορντ σε ματς που είχε εντελώς διαφορετική εικόνα από ό,τι μαρτυρά το τελικό σκορ. Η Ντάνταλκ βρέθηκε υπό πίεση, απειλήθηκε, όμως σκόραρε και …στην υποψία φάσης της και πήρε το τρίποντο.

“Ήταν μια πολύ καλή ομαδική προσπάθεια κόντρα στην Γουότερφορντ, υπάρχουν ακόμα πολλά που μπορούμε να βελτιώσουμε αλλά είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι για το μηδέν παθητικό και για την απόδοση των παιδιών” λέει ο Μάγκιλτον και ο μέσος Κρις Σιλντς προσθέτει: “δύο σερί εκτός έδρας παιχνίδια ποτέ δεν είναι εύκολη υπόθεση. Ξέρω τον Ντόιλ και είμαι βέβαιος για το οτι θα προετοιμάσει άριστα την ομάδα του. Είναι στο χέρι μας να διατηρήσουμε το μομέντουμ υπέρ μας”.

Ο στράικερ Χόμπαν (6/2) παραμένει εκτός αγώνα, όπως και ο κεντρικός μπακ Νάτεσταντ (1/0). Πάγια απέχει ο τραυματίας μπακ Γκάρτλαντ (1/0). Δεν υπολογίζεται απόψε και ο μπακ Ντάμιγκαν (8/0) αλλά και ο στράικερ ΜακΜίλαν (6/2).