ΛΩΖΑΝΗ

2 - 1 03-04-21

ΛΟΥΚΕΡΝΗ

Για τον αγώνα ΛΩΖΑΝΗ-ΛΟΥΚΕΡΝΗ γράφει ο Γιώργος Κούλης Ημερομηνία: 13:05 02/04/21

«Στάδιο Ντε Λα Τουιλέρ» (12.000 θ.), Λωζάνη

Πριν τη διακοπή επικράτησε σε ροντέο 4-3 της Σεν Γκάλεν, έχει μόλις μία ήττα στα εφτά τελευταία ματς. Εξαιρετικό πρώτο μέρος, σημείωσε τρία τέρματα μέχρι το 34’, χαλάρωσε στην επανάληψη και ισοφαρίστηκε ως το 65’, πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 73’.

Παρουσιάζεται βελτιωμένη το τελευταίο δίμηνο, ξεκίνησε δυνατά την σεζόν αλλά είχε στη συνέχεια μια μικρή κάμψη στην απόδοση της, ο Τζόρτζιο Κοντίνι κατάφερε να διορθώσει αμέσως την κατάσταση.

Παραμένουν τραυματίες ο καλός στόπερ Μοντέιρο (17/0) και ο αρχισκόρερ Τούρκες (13/6). Δεν επηρεάζουν οι άλλες απουσίες.

Έχει 3/4 over 2,5.

Στον τελευταίο χρονικά αγώνα κόντρα στην Σιόν ήταν μέτρια στο ισόπαλο 1-1, μετράει μόλις μία ήττα στα οχτώ πιο πρόσφατα παιχνίδια. Ισορροπημένο ματς σε όλη τη διάρκεια, προηγήθηκε στο 76’, ισοφαρίστηκε δύο λεπτά αργότερα.

Άφησε πίσω το τραγικό ξεκίνημα και με αντεπίθεση κατάφερε να βρεθεί εκτός επικίνδυνης ζώνης, στηρίχθηκε από την διοίκηση με νέο συμβόλαιο ο Φάμπιο Σελεστίνι δείχνοντας εμπιστοσύνη προς τις δεξιότητες του.

Αμφίβολος ο αρχισκόρερ Σόργκιτς (23/10). Πάντα απών ο πολύτιμος χαφ Σουλτζ (22/7).

Μετράει οχτώ σερί αμφίσκορα.

Αποκλειστικός στόχος και για τις δύο ομάδες αποτελεί η σωτηρία, η Λωζάνη βρισκόταν σε καλό μομέντουμ πριν τη διακοπή μετρώντας τρεις νίκες στα πέντε τελευταία παιχνίδια, ενώ η Λουκέρνη παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων στους δύο πιο πρόσφατους αγώνες. Δύο βαθμούς έχουν απόσταση, πιθανή μοιάζει η ισοπαλία στο 3,45 στο Stoiximan

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Σκοράρουν και δέχονται γκολ με χαρακτηριστική άνεση εκατέρωθεν, από οχτώ σερί αμφίσκορα προέρχονται οι φιλοξενούμενοι και θα επιλέξουμε το G/G σε απόδοση 1,63 στο Stoiximan

Λωζάνη

Λουκέρνη

Α' ΕΛΒΕΤΙΑΣ 2010/2011 - 2011/2012 0 - 0, 0 - 1 2012/2013 3 - 0, 1 - 0 2013/2014 1 - 0, 0 - 1 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 4 - 4, 2 - 3 2017/2018 0 - 1, 3 - 1 2018/2019 - 2019/2020 -