Για τον αγώνα ΜΠΕΡΝΛΙ-ΤΣΕΛΣΙ γράφει ο Νίκος Ρεσπέρης Ημερομηνία: 23:29 30/10/20
2
1.60
2.10
1.74

Ακόμη στο κυνήγι της πρώτης νίκη, 0-1 (78’) από την Τότεναμ. Αρκετά σκληρό πάντως, άξιζε αν μη τι άλλο τον πόντο από ένα ματς που ήταν εκείνη με τις χαρακτηριστικότερες φάσεις, δεχόμενη το γκολ σε μια από τις σπάνιες καταστάσεις στην περιοχή της.

«Είδα ξανά σημάδια πως μπαίνουμε στο δρόμο της γνωστής Μπέρνλι, δεν απέχουμε χιλιόμετρα από αυτό που πρέπει να κάνουμε, ενώ είχαμε τραυματισμούς και ένα στενάχωρο ρόστερ» εξηγεί ο Ντάις.

Τίποτα το… αδιόρθωτο.

Χτύπησε και είναι στο 50-50 ο εξτρέμ Γκούντμουντσον (3/0).

Ξανά εκτός οι μπακ Μπάρντσλι (4/0, covid-19), Πέτερς (2/0), πάγια έξω ο κάπτεν/στόπερ Μι (0/0) και ο καλός χαφ Κορκ (0/0).

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-4-2): Πόουπ – Λόουτον, Λονγκ, Ταρκόφσκι, Τέιλορ – Μπρέιντι, Γουέστγουντ, Μπράουνχιλ, ΜακΝίλ – Μπαρνς, Γουντ.

Ο Μπρέιντι θα πάρει τη θέση του Γκούντμουντσον σε περίπτωση που δεν τα καταφέρει ο τελευταίος. Υπάρχει, βέβαια, και η λύση του Μπράουνχιλ και σ’ αυτή την περίπτωση θα περάσει βασικός στα χαφ ο Στίβενς.

1-3-8 κόντρα στην Τσέλσι ανεξαρτήτως έδρας.

Εμφατικό 4-0 στο Κράσνονταρ και 4 πόντοι στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, πρώτη ενδεκαδάτη εμφάνιση του Ζιγέκ με γκολ. Ισορροπημένο ως το 1-0 του 37’, το κράτησε επαγγελματικά, 3 γκολ στο τελευταίο 15λεπτο.

Στο εσωτερικό μέτωπο, έφυγε από το «Ολντ Τράφορντ» με το 0-0 στην κόντρα αποδείξεων με τη Μάντσεστερ Γιουν. Επικεντρωμένη στο μηδέν πίσω και με το Μεντί πάλι σε καλή κατάσταση όποτε χρειάστηκε, απειλήθηκε κάποιες φορές, η ίδια δεν έκανε κάτι το τρομερό.

Εχει βρει σιγουριά στο πρόσωπο του Μεντί κάτω από τα γκολπόστ, έχει κρατήσει σε τρία κολλητά το μηδέν πίσω, σκόραραν Ζιγέκ και Πούλισιτς στο προηγούμενο, γενικότερα το μουντ είναι πολύ θετικό στο στρατόπεδό της.

Σχεδόν πλήρης.

Πάντα έξω ο Κέπα (5 συμ./2 αλλ.) που ούτως ή άλλως είναι νο2 πλέον.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-2-3-1): Μεντί – Τζέιμς, Σίλβα, Ζούμα, Τσίλγουελ – Καντέ, Ζορζίνιο – Μάουντ, Χάβερτζ, Πούλισιτς – Βέρνερ.

Οι Τιάγκο Σίλβα, Καντέ, Πούλισιτς που πήραν ανάσες μεσοβδόμαδα αναμένεται να ξεκινήσουν τώρα. Πιθανό ένα μίνι ροτέισον από τον Λάμπαρντ.

5-1-0 στα έξι τελευταία εκτός με την Μπέρνλι. Και στις πέντε νίκες έχει σημειώσει τουλάχιστον δύο γκολ.

Ο Μεντί φιλοδοξεί να γίνει ο πρώτος γκολκίπερ της Τσέλσι –μετά τον Τσεχ το 2004- που θα κρατήσει το μηδέν στα τρία πρώτα του παιχνίδια.

• ΣΠΕΣΙΑΛ

Χαμηλά τα 1,50 του διπλού. Η Μπέρνλι ναι μεν χωρίς νίκη όμως πατάει σιγά-σιγά στα γνωστά της χνάρια, η Τσέλσι επιχειρεί να βρει ισορροπίες άμυνας/επίθεσης, ενώ έρχεται και από ταξίδι στη Ρωσία.

Ένα πολύ περίεργο στατιστικό θα μας δώσει αφορμή για το παιχνίδι με goal. Κανένα από τα 12 μεταξύ τους παιχνίδια στην Πρέμιερ Λιγκ δεν ήταν στο 0-0 στο ημίχρονο και γενικότερα έχουμε ένα ζευγάρι στο οποίο μπαίνουν πολλά γκολ! Το over 1,5 στο ημίχρονο πληρώνει 2,40.

Πέρσι ο Πούλισιτς σημείωσε χατ-τρικ στο συγκεκριμένο γήπεδο. Φέτος προέρχεται από το πρώτο του γκολ –κόντρα στην Κράσνονταρ-, λογικά θα ξεκινήσει βασικός τώρα (ήρθε από τον πάγκο στη Ρωσία) και πληρώνει 2,75 στην bet365 για anytime.

Μπέρνλι

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΙΓΚ ΚΑΠ

Τσέλσι

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΛΙΓΚ ΚΑΠ

ΠΡΕΜΙΕΡ ΛΙΓΚ 2010/2011 - 2011/2012 - 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 1 - 3 2015/2016 - 2016/2017 1 - 1 2017/2018 1 - 2 2018/2019 0 - 4 2019/2020 2 - 4