ΜΠΟΣΤΟΝ ΡΙΒΕΡ

1 - 0 11-07-21

ΣΕΡΟ ΛΑΡΓΚΟ

Για τον αγώνα ΜΠΟΣΤΟΝ ΡΙΒΕΡ-ΣΕΡΟ ΛΑΡΓΚΟ γράφει ο Πολύκαρπος Σεπεκίδης Ημερομηνία: 12:53 11/07/21
1.98

Ούτε τώρα κατάφερε να σπάσει το ρόδι στο Απερτούρα η Μπόστον Ρίβερ, καθώς έμεινε στο εκτός έδρας 1-1 κόντρα στη Ρίβερ Πλέιτ, δεχόμενη την ισοφάριση από πέναλτι στις καθυστερήσεις και παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού. Ανώτερη σε όλη τη διάρκεια, μπλόκαρε επιθετικά μία εξαιρετικά ποιοτική αντίπαλο, κατάφερε να δημιουργήσει αρκετές φάσεις, προηγήθηκε στο 25’, είχε φάσεις για το 0-2, αλλά δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες της, στο τέλος πιέστηκε και το πλήρωσε με την ισοφάριση να έρχεται από πέναλτι στις καθυστερήσεις. Δεν αναφέρθηκαν αγωνιστικά προβλήματα.

Εντός έδρας ήττα με 1-2 από τη Φένιξ για τη Σέρο Λάργκο, η οποία αδυνατεί να αξιοποιήσει την έδρα της και βρίσκεται στο δεύτερο μισό της βαθμολογίας. Νευρική στην τελική ενέργεια, με πολλά κενά διαστήματα και αμυντικά λάθη, έμεινε πίσω στο 28’, το 0-2 στο 59’, στο τέλος αντέδρασε, μείωσε στο 67’ κι έχασε αρκετές ευκαιρίες για την ισοφάριση, πληρώνοντας την αστοχία της. Αποχώρησε από το σύλλογο ο χαφ Σόοσα (8/0), ενώ τραυματίες είναι οι αμυντικοί Ερέδια (8/1), Βάσκες (7/1) και ο επιθετικός Νούνιες (3/0).

Η Μπόστον Ρίβερ αδικείται από το γεγονός ότι δεν έχει ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα, έφθασε πολύ κοντά αρκετές φορές, θεωρούμε ότι θα δικαιωθεί σύντομα, η ντεφορμέ Σέρο Λάργκο προσφέρεται ως αντίπαλος και διακρίνουμε αξία στις τιμές αουτσάιντερ του άσου στο 2.70 στο Pamestoixima.gr.

21+| Αρμ. Ρυθ MGA| Ρυθ. Εμπ. Επ. ΕΕΕΠ

Ομάδες που παρουσιάζουν μεταπτώσεις στη συμπεριφορά τους στο σκοράρισμα, η Μπόστον Ρίβερ προσπαθεί να γίνει πιο συμπαγής με τον Ιτουράλδε στον πάγκο, η Σέρο Λάργκο έχει κάποιες σημαντικές απουσίες, δεν μπορούμε να οδηγηθούμε σε συμπέρασμα και θα προσπεράσουμε τα στοιχήματα που αφορούν τα γκολ σε αυτό το παιχνίδι.

Μπόστον Ρίβερ

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σέρο Λάργκο

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΟΥΝΤΑΜΕΡΙΚΑΝΑ

Α' ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗΣ 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016 - 2016/2017 - 2017 - 2018 - 2019 2 - 3 2020 2 - 1