ΜΠΟΥΡΣΑΣΠΟΡ - ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ (18/8/18, 19:15)

16:37 29-03-24

1
2

Δεν ήταν κακή στην έδρα της Φενέρμπαχτσε, προηγήθηκε στο 16ο λεπτό αλλά δεν κατάφερε να το κρατήσει και μέσα σε 15 λεπτά βρέθηκε πίσω στο σκορ. Το πάλεψε στη συνέχεια, δεν μπόρεσε όμως να φτάσει στην ισοφάριση.

Από τη γενική εικόνα της ομάδας είναι ευχαριστημένοι οι άνθρωποί της, αλλά υπάρχουν σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία, καθώς φωνάζουν για πέναλτι στο 96 που δεν τους δόθηκε.

Θυμίζουμε ότι από φέτος σε όλα τα ματς στην Τουρκία χρησιμοποιείται το VAR.

Eντονη κινητικότητα είχαμε αυτή την εβδομάδα στην Μπούρσασπορ. Αρχικά πούλησε τον βασικό στόπερ Ενκόγκ στην Ουντινέζε έναντι 3.3 εκ ευρώ. Από την άλλη, συμφώνησε με τον επιθετικό Σεϊντου Ντούμπια, που έμεινε ελεύθερος από τη Σπόρτινγκ Λισσαβώνας.

Κυνηγά την απόκτηση τουλάχιστον ενός στόπερ, καθώς μετά την πώληση του Εκόνγκ υπάρχει σοβαρό θέμα. Στο ματς με τη Φενέρ δίπλα στον Εκόνγκ έπαιξε ο 21χρονος Φουρκάν και ο επόμενος είναι ο επίσης νεαρός και άπειρος Ερτουγρούλ.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-2-3-1): Χαρούν – Μπαρίς, Φουρκάν, Ερτουγρούλ, Μπέχιτς – Μπάτζι, Καρά – Λίμα, Σογιάλπ, Ερντογάν – Νέτζιντ

Αλλαγή στην άμυνα, στη θέση του στόπερ Εκόνγκ ο νεαρός Ερτουγρούλ.

22 συνολικά αναμετρήσεις μεταξύ τους. Η Μπούρσασπορ κέρδισε τις 10 και η Καϊσερίσπορ τις 11, ενώ μόνο μια αναμέτρηση έληξε ισόπαλη.

Ξεκίνησε δυνατά μπροστά στο κοινό της κερδίζοντας την προβληματική Αντάλιασπορ με 2-0. Από το πρώτο λεπτό πίεσε και προηγήθηκε στο 14 ‘. Προς τα τέλη του πρώτου μέρους απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα και με το τέρμα που βρήκε στο 74 ολοκλήρωσε τη νίκη.

Πολύ καλό το κλίμα στην ομάδα μετά τη νίκη επί της Αντάλιασπορ.

Ενδιαφέρον έχει η επιστροφή του Σαγλάμ ως αντίπαλος στην Μπούρσασπορ, αφού με την ομάδα κέρδισε τον τίτλο το 2010 και ήταν η μεγαλύτερη επιτυχία του σαν προπονητής.

Δεν υπάρχει κάποιο αγωνιστικό πρόβλημα.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-2-3-1): Λουνγκ – Λόπεζ,  Σαπουράνου, Κάνα Μπιγίκ, Αϊτάτς –  Ρότμαν, Τζινάς –  Τουρούτς, Μενσά, Μασατσίκογλου – Μπουλούτ

Ενδεκάδα που κερδίζει δεν αλλάζει το δόγμα του Σαγλάμ.